Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zmiany w organizacji ruchu na Alejach Trzech Wieszczów w Krakowie

Jak będzie wyglądał ruch na Alejach Trzech Wieszczów podczas zamknięcia skrzyżowania przy placu Inwalidów? Utrudnienia zaczną się 29 kwietnia.

Fot. EW

Wszystko w związku z kolejnym etapem remontu linii tramwajowej do Bronowic i ulicy Królewskiej. 

Zamknięty zostanie zaledwie 400 metrowy odcinek drogi. A dokładnie jedna nitka Alej Trzech Wieszczów przy parku Krakowskim (od Kochanowskiego do Lenartowicza). Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się zaledwie trzema pasami. Ale w kierunku ronda Matecznego będzie to buspas oraz jeden pas dla samochodów, i jeden pas dla wszystkich w kierunku Kleparza.

Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy, którego zadaniem będzie usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe buspasy zostaną wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada. W drugim etapie wykonawca zrealizuje prace od strony ul. Królewskiej – wtedy wyłączona zostanie al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.

Na czas zawężenia Alei Trzech Wieszczów, w celu zapewnienia dojazdu do  ul. Karmelickiej, w ciągu ul. Michałowskiego na odcinku od ul. Czarnowiejskiej do ul. Kochanowskiego będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Drogowcy mówią o nawet trzech miesiącach utrudnień. Nie wyznaczyli objazdów, bo jak mówią, trudno o wytyczenie jednej konkretnej drogi objazdowej. Proszą raczej o to, aby przesiąść się na komunikację miejską. Korki są niemal gwarantowane. Obecnie przez Aleje przejeżdża średnio 2 tysiące samochodów na godzinę. 

 

RK, ZDMK/ew

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię