Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Związkowcy Azotów z parlamentarzystami opozycji o przejęciu Grupy Azoty przez Orlen

  • Marcin Golec
  • date_range Poniedziałek, 2023.06.19 14:08 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.06.19 14:17 )
W Tarnowie spotkali się przedstawicieli związków zawodowych działających w tarnowskiej Grupie Azoty z parlamentarzystami. Byli: Władysław Kosiniak Kamysz, Urszula Augustyn, Stanisław Bukowiec i Piotr Sak. Tematem była - zdaniem posłów niekorzystna - decyzja związana z przejęciem Grupy Azoty przez Orlen. To nie jest dobry pomysł i zrobimy wszystko, by zapobiec jej negatywnym skutkom - powiedział lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

fot: M. Golec

Najgorszy scenariusz to robienie molochu z Orlenu, przejmowanie kolejnych spółek, monopolizacja całej sfery życia, również branży chemicznej. Napływ niekontrolowany nawozów azotowych z państwa spoza Unii Europejskiej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele trzech z czterech działających w tarnowskich Azotach związków zawodowych. Na rozmowy nie przyszła zakładowa "Solidarność"

. Jak deklaruje poseł Stanisław Bukowiec - jeszcze w lipcu odbędzie się spotkanie w ramach Parlamentarnego Zespołu do spraw Przemysłu Chemicznego, na który zaproszeni zostaną przedstawiciele wszystkich stron tego konfliktu.

Autor:
Marcin Golec

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię