"Mężczyzna złożył krótkie wyjaśnienia. Nie przyznał się do winy" - poinformowała PAP rzeczniczka bocheńskiej prokuratury prok. Barbara Grądzka.

30-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

We wtorek rano w Ujeździe na łuku wąskiej drogi powiatowej Trzciana - Kamionna fiat ducato zderzył się z przyczepą ciągnika rolniczego. Busem poza kierowcą jechało 13 osób niepełnosprawnych i ich opiekunka. Byli przewożeni do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Jedna osoba zmarła na miejscu. Poszkodowani, w tym trzy osoby w stanie ciężkim, trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Krakowie i Limanowej. Podopiecznym ŚDS-u została zapewniona pomoc psychologiczna.

Jak podała policja, 30-latek, który prowadził ciągnik z dwoma przyczepami, oraz 65-letni kierowca busa byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej – OSP i PSP – w sumie 40 strażaków i 11 pojazdów. Na miejscu były cztery zespoły ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce LPR. Kilkunastu policjantów zabezpieczało objazdy i miejsce wypadku.

Zderzenie busa z traktorem na drodze w powiecie bocheńskim. Jedna osoba nie żyje

Wtorek, 2021.10.19