Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zarząd Azotów apeluje do akcjonariuszy

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.01 21:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Nie sprzedawajcie akcji

Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie zajął stanowisko w sprawie wezwania firmy Acron
Jak czytamy w oświadczeniu "Zarząd jest zdecydowanie przeciwny wezwaniu na sprzedaż akcji spółki ponieważ nie odzwierciedla ono wartości godziwej spółki i nie uwzględnia jej strategii długoterminowej.
Rosyjska Grupa Acron nie przedstawiła pozytywnych skutków finansowych uzyskania przez nią kontroli nad Azotami Tarnów. Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A. stoi na stanowisku, iż uzyskanie przez Wzywającego kontroli nad Spółką może negatywnie wpłynąć na realizację starannie opracowanej strategii, dotychczas konsekwentnie i skutecznie wdrażanej. Zarząd rekomenduje akcjonariuszom spółki, aby nie odpowiadali na wezwanie"

Do opinii zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie zostały dołączone opinie dwóch banków inwestycyjnych.
Negatywnie o wezwaniu wypowiedziały się już wszystkie związki zawodowe w Zakładach Azotowych - uważają że działania firmy Acron noszą znamiona "wrogiego przejęcia" - podobną opinię w tej sprawie wyraził były minister Skarbu Aleksander Grad.
Przypomnijmy w maju rosyjski koncern chemicznych Acron- wezwał do sprzedaży akcji tarnowskich Azotów - koncern chce uzyskać 66 procent udziałów w przedsiębiorstwie.
Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 6 czerwca i potrwają do 22 czerwca.
(aw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię