Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Uroczystości Bożego Ciała w Tarnowie

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2021.06.03 13:34 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:34 )
- Nic nie zastąpi osobistego uczestnictwa w eucharystii oraz jej przyjmowania - przekonywał podczas uroczystości Bożego Ciała biskup tarnowski Andrzej Jeż. Metropolita przypominał podczas kazania na Placu Katedralnym w Tarnowie słowa Chrystusa, który mówił, że kto spożywa jego ciało pod postacią chleba, będzie żył na wieki.

Fot. Paweł Topolski

posłuchaj fragmentów kazania bp. Andrzeja Jeża
Uroczystości Bożego Ciała w Tarnowie

Biskup tarnowski przekonywał, że właśnie dlatego Kościołowi zależało, żeby w czasie pandemii wierni mieli dostęp do eucharystii oraz komunii świętej, a teraz zachęca wiernych do powrotu do osobistego uczestnictwa w eucharystii.

Biskup Andrzej Jeż podkreślił, że Kościół stara się jednocześnie pomagać wiernym, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą osobiście uczestniczyć w eucharystii. Do takich osób przynajmniej raz w miesiącu z komunią świętą docierają księża lub szafarze najświętszego sakramentu.

Wierni podkreślali, że pandemia spowodowała, że można było się zatrzymać, zastanowić nad sobą. Gdyby pandemii nie było, wiele rzeczy pewnie byśmy pominęli.

Po rocznej przerwie ulicami Tarnowa przeszła procesja w uroczystość "Bożego Ciała". W ubiegłym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne, odbywała się wyłącznie wokół tarnowskiej katedry.

 

(Bartek Maziarz/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię