Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Unia Tarnów rozpocznie III ligę na Piłsudskiego

Teraz to już pewne. Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, piłkarze Unii Tarnów rozpoczną w sobotę nowy sezon w III lidze meczem na stadionie przy ulicy Piłsudskiego, a nie w Mościcach. To pokłosie konfliktu pomiędzy Żużlową Sportową Spółką Akcyjną Unią Tarnów oraz ZKS Unią Tarnów.

fot: Paweł Topolski

posłuchaj Marka Barana z tarnowskiego magistratu

Spółka żużlowa Unia Tarnów, która dzierżawi stadion w Mościcach od miasta uważa, że piłkarska Unia Tarnów płaciła zbyt mało za podnajmowanie oraz wykorzystywanie pomieszczeń obiektu przy ulicy Zbylitowskiej i zażądała wyższych stawek. Klub piłkarski odpowiada, że pracownicy i wolontariusze ZKS-u sprzątają stadion i odnowili jego szatnie. ZKS Unia Tarnów nie zgadza się też z wyliczeniami kosztów zużycia mediów, jakie mieliby ponosić.
    Dlatego sobotnią inaugurację nowego sezonu w 3 lidze piłkarze rozegrają na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Piłsudskiego. Jak powiedział Radiu Kraków prezes klubu Artur Szklarz, wstęp dla kibiców ma być bezpłatny. Na razie mowa jest o jednym meczu.
    Miasto liczy jednak na to, że obie Unie dojdą do porozumienia i piłkarze wrócą na stadion w Mościcach. Mowa jest m.in. o przyspieszeniu zamontowania liczników zużywanej przez piłkarzy wody oraz centralnego ogrzewania, co było jedną ze spornych kwestii.

    Umowa dzierżawy stadionu miejskiego przy ulicy Zbylitowskiej przez Żużlową Sportową Spółką Akcyjną Unię Tarnów kończy się we wrześniu. Ten obowiązek chciałby przejąć klub piłkarski i jak publicznie zadeklarował jego prezes: mógłby wtedy nawet bezpłatnie udostępniać stadion żużlowcom.

    Jak jednak podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor wydziału sportu tarnowskiego magistratu Marek Baran, miasto dopiero rozpatruje możliwe formy dalszej dzierżawy dwóm lub jednemu klubowi po zakończeniu trwania obecnej umowy.

    W przyszłości piłkarze Unii Tarnów oraz innych klubów, mogliby także korzystać ze stadionu przy Arenie Jaskółce Tarnów, który dzięki dofinansowaniu rządowemu ma zostać zmodernizowany w ramach przyszłorocznych Igrzysk Europejskich. Wprawdzie mają tam zostać rozegrane dyscypliny plażowe, ale po zakończeniu Igrzysk Europejskich ma zostać przekształcony w stadion piłkarski. Może się to jednak stać dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Nie widać szansy na porozumienie pomiędzy tarnowskimi Uniami

Piątek, 2022.07.22

Autor:
Bartłomiej Maziarz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3500955

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię