Unia od początku dyktowała swoje warunki. Po pięciu wyścigach było 21:9, co wskazywało na jednostronne widowisko na tarnowskim torze. Dryżyna Stanisława Burzy jechała równo i nie oddała żadnego biegu. Jaskółki konsekwentnie powiększały przewagę i pewnie wygraliby z jeszcze większą przewaga, gdyby nie pogoda, która pozwoliła na odjechanie 10 biegów. Najwięcej punktów w meczu po stronie gospodarzy zdobyli Marko Lewiszyn i Timo Lahti, ale trener Burza chwalił całą drużynę.

- Założenie było takie, że musimy wygrać to spotkanie. Tym bardziej że drużyna z Landshut przyjechała w osłabieniu bez Antonio Lindbaecka, więc zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to będzie mecz dla nas o wiele łatwiejszy. Drużyna jechała bardzo równo, przede wszystkim juniorzy w swoim biegu pokazali się z dobrej strony. Czekamy na spotkanie z Gnieznem, bo wtedy tak naprawdę okaże się, która drużyna ma mocniejszy skład - komentował trener. 

Dobrze spisywał się jeden z liderów tarnowian Adrian Cyfer, który na początku sezonu miał problem, by wstrzelić się z formą.

-  W zasadzie od kilku spotkań ma takie przebłyski. Jeden bieg jest bardzo dobry, drugi gorszy albo z biegu na bieg lepiej, potem nie wiadomo czemu jakaś wpadka. Dzisiaj jechał ładnie, dobrze startował, był szybki. Dużo spędził czasu na tym torze, dużo trenował, więc jest mu łatwiej niż na meczach wyjazdowych - mówił trener Jaskółek. 

Wciąż do zdrowia dochodzi młodzieżowiec tarnowskiego zespołu Jan Heleniak -Janek czuje się już bardzo dobrze, przeszedł operację. Myślę, że dwa tygodnie i będzie mógł wrócić do ścigania. Jest teraz dłuższa przerwa, myślę, że w następnym spotkaniu ligowym będzie startował - przekazał trener. 

Teraz przed Unią ważne spotkania. Najbliższy mecz wyjazdowy z Polonią Piła odbędzie się w Bydgoszczy ze względu na remont stadionu. Ostatni mecz rundy fazy zasadniczej sezonu Jaskółki pojadą u siebie ze Startem Gniezno. Po ośmiu meczach Jaskółki są na drugim miejscu w tabeli z 13 punktami.

- Następne spotkanie da nam odpowiedź, jak ta drużyna się spisuje. To będzie również sprawdzian przed play-offami - skwitował Stanisław Burza.

Unia Tarnów: 40
9. Daniel Jeleniewski (3,2*,D) 5+1
10. Marko Lewiszyn (3,3,3) 9
11. Adrian Cyfer (1,3,2*) 6+1
12. David Bellego (0,2*,3) 5+1
13. Timo Lahti (3,3,3) 9
14. Miłosz Grygolec (3,1,0) 4
15. Jan Rachubik (2*,0) 2+1
16. Piotr Wardzała NS

Trans MF Landshut Devils: 20
1. Erik Riss (2,2,2) 6
2. Marius Hillebrand (1*,1*,1) 3+2
3. Valentin Grobauer (0,0,2) 2
4. Victor Palovaara (2,1,1*) 4+1
5. Kim Nilsson (2,1,1) 4
6. Marlon Hegener (1,0,0) 1
7. Mario Häusl (W,0) 0
8. Lukas Baumann NS