- To zasługa dobrych wyników na egzaminach zawodowych i maturalnych oraz udziału uczniów w olimpiadach. Zauważamy trend, że od kilku lat przychodzi do nas lepsza młodzież. Te wybory są coraz bardziej świadome. Młodzi wiedzą, że dobre wykształcenie techniczne gwarantuje dobrą pracę. Czas, kiedy uczniowie wybierali głównie licea, zbliża się ku końcowi. Zaczyna w świadomości społecznej funkcjonować dobra opinia o szkołach technicznych, które kształcą w zawodach gwarantujących dobre zatrudnienie - podkreśla dyrektor Grzegorz Szerszeń.

W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie uczy się ponad 800 młodych ludzi. Najchętniej chcą się kształcić na techników informatyków, mechatroników, eletroników i elektryków. W ubiegłym roku technikum przy Szujskiego uruchomiło kształcenie techników automatyków i wiąże z tym duże nadzieje, a od września szkoła chce także ruszyć z kierunkiem technik programista.

Duży awans w rankingu Perspektyw zaliczył także Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, który znalazł się na 173 miejscu, a przed rokiem był 279.

Wśród liceów najwyżej uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, które awansowało ze 107 pozycji na 75. Na 113 miejscu znalazło się I LO w Tarnowie.