Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowskie karetki z nowoczesnym systemem diagnozy pacjentów

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.05.16 05:24 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:05 )
Ratownicy z tarnowskich karetek pogotowia będą mogli błyskawicznie diagnozować stan swoich pacjentów. Będzie to możliwe dzięki pionierskiemu w Małopolsce systemowi transmisji wyników badań przeprowadzonych na miejscu zgłoszenia bezpośrednio do szpitala.

tarnow.pl

Do defibrylatorów, które mają na wyposażeniu karetki zamontowane zostaną specjalne przystawki elektroniczne. Dzięki aparatom telefonicznym zapis EKG pacjenta natychmiast trafi do pracowni hemodynamiki szpitala im. Szczeklika. Zdaniem dyrektora tej placówki Marcina Kuty, system znacznie przyspieszy diagnozę pacjenta.

"Pomoże rozwiać wątpliwości lekarzy co do stanu pacjenta już w jego domu. Dzięki przesyłowi wyników EKG do szpitala, będzie można zdecydować o tym czy pacjent powinien od razu trafić na stół operacyjny, czy może wystarczy podanie leków na miejscu i skierowanie np. do poradni."

System ten powinien ruszyć w ciągu trzech miesięcy, a region tarnowski będzie pierwszym w Małopolsce objętym takim rozwiązaniem. W przyszłości można będzie rozszerzyć jego działanie o sąsiednie powiaty dąbrowski i brzeski. Urządzenia zakupione zostaną tak zaprogramowane, aby tarnowski system stał się także częścią ogólnowojewódzkiej sieci diagnozy kardiologicznej na odległośc kiedy takowa powstanie.

(Bartek Maziarz)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

811807

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię