Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowska "Dwudziestka" ma 50 lat

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.05.25 19:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków hucznie obchodzi swoje urodziny

fot. www.zss.tarnow.pl


To jedyna i najstarsza szkoła sportowa w Tarnowie i regionie tarnowskim. W piątek w szkole odbyły się główne obchody jubileuszu.
Z tej okazji na ścianie budynku szkoły została odsłonięta tablica pamiątkowa, a w Mościcach odbyła się wielki Bal Dwudziestki.
"Nasza szkoła to placówką z wielkimi tradycjami, jej mury opuściło wielu znanych uczniów: między innymi byli i obecny Prezydent Tarnowa posłowie oraz przede wszystkim doskonali sportowcy" mówi dyrektor szkoły Andrzej Kot.
W szkole uczy się teraz 700 uczniów. Dyrekcja placówki czyni starania o to aby szkoła otrzymała tytułu Szkoły Mistrzostwa Sportowego.Obecnie szkoła prowadzi klasy sportowe o profilu pływackim, piłki nożnej, lekkoatletycznym oraz koszykówki. Z okazji jubileuszu placówka wydała monografię i gadżety okolicznościowe.

( Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię