Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: Sprzeciwiają się indoktrynacji LGBT w szkołach

Sprzeciwiają się indoktrynacji dzieci i młodzieży ideologią LGBT w szkołach, placówkach oświatowych i kulturalnych Tarnowa. Działacze czterech lokalnych organizacji społecznych wręczyli w tarnowskim magistracie petycję skierowaną do prezydenta Romana Ciepieli, w której sprzeciwiają się przystąpieniu miasta do kampanii "LGBT+Ja".

fot: Marcin Golec

Posłuchaj co mówi Mirosław Poświatowski reprezentujący organizację Wolność Ponad Wszystko
- Przystąpienie samorządu do tego projektu bez konsultacji społecznych było złamaniem podstawowych praw. Rodzice mają zgodnie z konstytucją prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Czy pan prezydent pytał nas rodziców lub nauczycieli, czy my wyrażamy zgodę na taką indoktrynację? To się ociera o prokuraturę - przekonuje Mirosław Poświatowski reprezentujący organizację Wolność Ponad Wszystko.

Pod petycją podpisało się ponad 300 tarnowian. Organizatorzy przedsięwzięcia apelują o dalsze zbieranie podpisów poparcia pod ich dokumentem.

Przypomnijmy, Tarnów włączył się do kampanii "LGBT+JA" 17 maja. Wtedy to zorganizowano akcje o charakterze edukacyjnym, promujące wiedzę o dzieciach i młodzieży dotkniętych nietolerancją. Były też wykłady i prezentacje dla pedagogów, psychologów szkolnych.
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię