Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: kłótnia o milion złotych, do kogo trafią pieniądze?

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.01 07:37 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Gorącą dyskusję wywołała podczas wczorajszej sesji Rady Miasta w Tarnowie propozycja prezydenta miasta, aby wesprzeć lokalne drużyny sportowe kwotą miliona złotych.

fot. www.tarnow.pl

Milion złotych, o który radni pokłócili się na ostatniej sesji miasta pojawił się w budżecie Tarnowa dość nieoczekiwanie. Prezydent Ryszard Ścigał wyjaśnia, że to pieniądze ze zwiększonego podatku od nieruchomości. Opozycja uważa, że można je wykorzystać dużo lepiej.
Radni Prawa i Sprawiedliwości uważają, że przy cięciach na oświatę, deficycie budżetowym i problemach finansowych miasta wydawanie miliona złotych na sport jest niegospodarne.
Radni jednak zadecydowali podczas wczorajszej sesji, że milion trafi na konkurs dla działających w mieście drużyn sportowych.
Nieoficjalnie - w lokalnych mediach - już kilkanaście dni temu pojawiały się informacje, że prezydent chce przekazać ten milion złotych z budżetu na wsparcie żużlowców.
Konkurs w którym rozdysponowane zostaną środki ruszy 23 czerwca. O wsparcie mogą ubiegać się wszystkie tarnowskie organizacje i drużyny sportowe - do kogo trafią pieniądze zadecyduje specjalna komisja powołana przez magistrat.

(aw)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię