Ten przyrost jest. Nie jest może jakiś spektakularnie duży z roku na rok, ale jednak coraz więcej ludzi przekonuje się do tego systemu, gdyż tu nie trzeba kupować biletów papierowych, nie trzeba wydawać gotówki. Po prostu mamy środki na karcie i korzystamy. Obecnie dla posiadacza karty premium, czyli dla mieszkańca miasta, przejazd do trzech przystanków kosztuje 1,50 zł, bilet normalny, przy bilecie jednorazowym 3,60, więc różnica jest znaczna

- wyjaśniał Wiesław Kozioł z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Wciąż jednak połowa rejestrowanych przejazdów w tarnowskiej komunikacji miejskiej to bilety okresowe, po 25% to przejazdy na podstawie biletów jednorazowych, 7 procent to przejazdy na podstawie taryfy przystankowej, a pozostałe to przejazdy bezpłatne.

Jak dodaje Wiesław Kozioł, "liczba skasowań w taryfie odległościowej odpowiada około 7 procent przejazdów, jednak patrząc na liczby jednostkowe, to notujemy wzrost tej formy zakupu biletów".

W taryfie odległościowej opłaty pobierane są za przejechanie do 3 przystanków, od 4 do 8, od 9 do 16, od 17 do 25 oraz powyżej 25.

W tym systemie występuje także bilet przesiadkowy, który polega na tym, że jeśli pasażer zdąży zmienić autobus do 15 minut to w kolejnym autobusie zapłaci 1 złotych 40 z przejazd dla posiadacza karty miejskiej w wersji PREMIUM.