- Jestem w stałym kontakcie z województwem i firmą Strabag. Przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji. Trwa procedura ZRiD. To jedyna rzecz, która decyduje o tym, kiedy inwestycja się rozpocznie. Planowaliśmy na wiosnę i to podtrzymujemy. Wiosna trwa od marca do czerwca. Jesteśmy w terminie. Trwają rozmowy z wykonawcą. Wchodzą w grę opracowania techniczne, jak ma wyglądać ruch w czasie budowy. To szczegółowe rozmowy. Mam nadzieję, że te procedury będą trwały tyle, ile miały trwać. To nic nowego, to już etap końcowy. Prace są zaawansowane. Nie mam sygnałów od Zarządu Dróg Wojewódzkich, żeby były nowe probemy - mówi burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek.

Trasa gotowa byłaby pod koniec 2021 roku. Umowa na budowę obwodnicy Tuchowa została podpisana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". To oznacza, że wykonawca najpierw musiał uporać się z uzyskaniem wszystkich pozwoleń i z przygotowaniem projektu nowej drogi.

- Obwodnica będzie się zaczynać od strony Tarnowa na wjeździe do ulicy Ryglickiej. Tam będzie pierwsze rondo. Drugie będzie 500 metrów dalej, także na ulicy Ryglickiej. Będzie to włączenie do obwodnicy właściwej, która będzie biegła wzdłuż rzeki Białej. Na rzece ma być jeden duży most. Do tego mostu obwodnica ma służyć także jako wał przeciwpowodziowy - mówi burmistrz Magdalena Marszałek.  

Obwodnica Tuchowa to jedna z najkrótszych małopolskich obwodnic, ale i jedna z najdroższych. Koszt inwestycji to 62 miliony złotych.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)