Jak wyjaśnia naczelnik I Urzędu Skarbowego w Tarnowie Sebastian Wójcik, przy ul. Lwowskiej jest za ciasno i niekomfortowo zarówno dla klientów, jak i pracowników. "Jest problem z zachowaniem tajemnicy skarbowej, z dochowaniem poufności przy obsłudze petenta. Natomiast II Urząd Skarbowy przy al. Solidarności dysponuje przestronną klimatyzowaną salą z kącikiem dla dzieci. Dysponuje dziesięcioma stanowiskami do obsługi. Dlatego łączymy siły. Część pracowników przechodzi od lipca do pracy w Urzędzie Skarbowym przy al. Solidarności tak, aby obsłużyć klientów szybko i w komfortowych warunkach" - dodaje.

Z kolei naczelnik II Urzędu Skarbowego Henryk Zdybel przekonuje, że od 7 lat przy al. Solidarności funkcjonuje odmiejscowione centrum obsługi klienta. "Zbudowaliśmy pewne doświadczenie i chcemy je wykorzystać w obsłudze petentów z całego miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Teraz mamy pięciu pracowników obsługi natomiast docelowo będzie co najmniej dziesięciu" - podkreśla.

Problemem przy Urzędzie Skarbowym na al. Solidarności, mogą być także miejsce parkingowe. Funkcjonuje tam co prawda duży parking przy Urzędzie Wojewódzkim, ale codziennie jest szczelnie wypełniony samochodami. Jednak jak podkreśla Henryk Zdybel, skarbówka ma nadzieję, że tarnowscy radni zgodzą się na wprowadzenie dla jej klientów pierwszej bezpłatnej godziny na parkingu przy ulicy Słowackiego.

W związku z przeniesieniem obsługi klienta z ul. Lwowskiej spadną koszty utrzymania tamtejszego urzędu. "Planujemy wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań. Łącznie z elektronicznym depozytorem kluczy, więc na pewno te koszty spadną. To nie jest jednak tak, że urząd na Lwowskiej się likwiduje. Pracownicy nadal będą tam wykonywali swoje obowiązki" - przekonuje naczelnik I Urzędu Skarbowego w Tarnowie Sebastian Wójcik.

Obaj szefowie tarnowskich urzędów skarbowych zachęcają także do załatwiania spraw przez internet. Jak przekonują, nawet jeśli petenci będą musieli stawić się osobiście w Urzędzie Skarbowym, to mogą umówić się na daną godzinę, w pierwszej kolejności i bez kolejek.