Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Są pieniądze na sztukę w Tarnowie

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.06.19 13:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:09 )
BWA Galeria Miejska otrzymała unijne dofinansowanie na swoje projekty

fot. www.tarnow.pl


Blisko 400 tysięcy złotych dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. zdobyła tarnowska Galeria Miejska.Pieniądze instytucj przeznaczy na realizację projektu otwierającego działalność nowej siedziby Galerii w Pałacyku w Parku Strzeleckim mówi Ewa Łączyńska Widz dyrekotr Galerii Miejskiej w Tarnowie - na projekt złożą się 4 wystawy, które będą nawiązywać do lokalnej tradycji i historii, pierwsza dotyczyć będzie Tadeusza Kantora.Realizacja przedsięwzięcia ma ruszyć w przyszłym roku a wezmą w nim udział również artyści z zagranicy. Cały koszt projektu to 700 tysięcy złotych.na dwa inne projekty w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pierwszy z nich skierowany będzie do tarnowskich licealistów, a dotyczy subkultur i ich wpływu na kształtowanie kultury wysokiej. . Drugi z kolei to wystawa, która będzie częścią składową 9. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

(aw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię