Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rusza zgłaszanie projektów w budżecie obywatelskim Tarnowa na 2022 rok

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2021.06.02 12:18 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:33 )
Do poniedziałku, 21 czerwca, można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Zgodnie z regulaminem, projektem może być każde zadanie, które mieści się w granicach zadań i kompetencji miasta. Chodzi tu przede wszystkim o budowy, remonty i modernizacje infrastruktury miejskiej, działania poprawiające warunki życia mieszkańców oraz wydarzenia społeczne, kulturalne, edukacyjne lub sportowe.

fot: P. Topolski

Wartość realizacji projektu musi się mieścić w przedziale od 100 do 500 tysięcy złotych brutto, a jego utrzymanie nie może przekraczać rocznie 20% kosztów realizacji. Dla przykładu – utrzymanie zrealizowanego zadania za 200 tysięcy złotych nie może przekroczyć rocznie 40 tysięcy zł. 

Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 100 podpisów. Formalna ocena projektów, w tym usunięcie braków nadających się do usunięcia, nastąpi do 1 lipca. Samo głosowanie zaplanowano na przełom września i października. Mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co przeznaczyć ponad cztery miliony złotych, pochodzące z miejskiego budżetu.

W ubiegłym roku do głosowania dopuszczonych zostało 18 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. Większość z nich nie zostanie jednak zrealizowana w tym roku. Decyzją prezydenta miasta budżety zostały zamrożone z powodu mniejszych wpływów do kasy miasta, wywołanych przez ograniczenia pandemiczne. Do realizacji dopuszczono zaledwie 3 projekty. Trwa procedura związana z wyłonieniem realizatorów zwycięskich projektów.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Marcin Golec/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię