Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prokuratura w tarnowskim ZUSie

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2012.08.06 09:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
8 osób usłyszało zarzuty korupcyjne - byłe pracownice pomagały w "przedłużaniu " rent.

fot. arch

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w tarnowskiej placówce Prokuratura okręgowa w Tarnowie prowadzi od 5 miesięcy. Wśród 8 osób, które do tej pory usłyszały zarzuty znalazły się dwie byłe pracownice tarnowskiej placówki. Kobiety miały pośredniczyć w załatwianiu przedłużenia świadczeń rentowych wykorzystując swoje dawne kontakty zawodowe.
W zamian przyjmowały korzyści materialne.Jedna z nich została zatrzymana i przebywa w tymczasowym areszcie - podczas prowadzenia postępowania próbowała namawiać świadków do składania fałszywych zeznań.


Prokuratura w sprawie przedstawiła także zarzuty 6 osobom, które wręczały oskarżonym łapówki . Nie wykluczone, że oskarżonych będzie więcej przyznaje Mieczysław Sienicki Prokurator Okręgowy w Tarnowie -"Aktualnie zabezpieczono dość pokaźny materiał źródłowy w tarnowskim ZUSie , materiał ten jest analizowany razem z materiałem o charakterze osobowym. Analiza ta przebiega ta głownie pod kątem istnienia podstaw do przedstawienia zarzutów kolejnym osobom, nie można wykluczyć że będzie to dotyczyło lekarzy orzeczników.Byłe pracownice za załatwienie przedłużenia renty przyjmowały pieniądze w kwocie kilkuset złotych lub drobne prezenty.


W związku z prokuratorskim śledztwem odwołana została wieloletnia dyrektorka tarnowskiej placówki- Grażyna Rega. " Decyzją prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na miejsce byłej pani dyrektor powołany został na okres, na razie, 3 miesięcy pan Kornel Jaśkowiak - zmiany związane są oczywiście z sytuacją, która pojawiła się w oddziale, z zarzutami prokuratorskimi jakie zostały postawione pracownikom oddziału. Chcemy jak najszybciej tę sprawę wyjaśnić , w oddziale prowadzona jest wewnętrzna kontrole" - przyznał w rozmowie z Radiem Kraków , rzecznik ZUSu Jacek Dziekan.


Dwóm oskarżonym byłym pracownicom ZUSu, za przedstawione zarzuty grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię