Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prof. Andrzej Maciejczak: w Tarnowie znalazł się przypadkiem, ale nie żałuje

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2015.08.10 13:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:24 )
Mógłby pracować w każdej klinice w Polsce - wybrał szpital w Tarnowie. Wybitny neurochirurg Andrzej Maciejczak otrzymał nominację profesorską. Na operacje kręgosłupa do prof. Maciejczaka przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Tych, którzy nie chodzą, bardzo często "stawia na nogi". Tak było w przypadku spadochroniarza, którym po tragicznym wypadku pod Częstochową zajmował się profesor.

Prof. Andrzej Maciejczak, źródło: www.lukasz.med.pl

To, że wybrałem Tarnów, to był przypadek - powiedział prof. Andrzej Maciejczak w rozmowie z Radiem Kraków. - Byłem trochę zmęczony pracą w olbrzymiej klinice, obowiązkami nauczyciela akademickiego, więc postanowiłem, że zajmę się tylko praktyką. Taka okazja nadarzyła się właśnie w Tarnowie. Zresztą Tarnów daje takie same możliwości rozwoju jak duże kliniki, jesteśmy wyposażeni jak każda klinika uniwerstecka, a po ostatnich zakupach jeszcze bardziej. Technologia, którą posiadamy na oddziałe neurochirurgii, absolutnie nie ustępuje tym, które są w klinikach. To jest ten sam poziom - mówił Andrzej Maciejczak.

Wkrótce tarnowski szpital będzie jeszcze lepiej wyposażony. Znajdzie się w nim urządzenie, które pozwała nawigować operacje kręgosłupa, czyli używać technologii komputerowych tworzących wirtualny obraz kręgosłupa. Dzięki niemu ryzyko błędu znacznie się zmniejsza.

 

Zobacz też: 40-letni spadochroniarz czuje się dobrze po operacji

 

Agnieszka Bednarz, jgk

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię