Do wypadku doszło w niedzielę, około godziny 18, w miejscowości Turza. 51-latek mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym, do którego doczepiony był duży pojemnik na płyny. Mężczyzna, jadąc polną drogą o dużym nachyleniu, doprowadził do wywrócenia się traktora. Ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie.

Jako pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili usłyszał trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie.

Doznał on poważnych urazów urazu klatki piersiowej. Został operowany i aktualnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym zdarzeniem będzie prowadzone postępowanie przez policjantów z Komisariatu Policji w Ciężkowicach.