Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy dworzec w Brzesku. Ładny ale... pusty

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2012.08.02 08:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Pięknie wyremontowany budynek nie cieszy się na razie zainteresowaniem najemców. W nowej hali jest tylko kasa i poczekalnia. A miały być sklepy i usługi.

fot: Bartek Maziarz

Posłuchaj opinii Aleksandry Koniak z PKP i mieszkańców.
Dworzec w Brzesku po remoncie


Według założeń PKP, szykowane na Euro 2012 dworce mają być atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców i samorządów. W Brzesku do wynajmu pomieszczeń udało się na razie przekonać jedynie prywatną przychodnię, a także zarząd osiedla na którym znajduje się dworzec.

Aleksandra Koniak z PKP nie ma wątpliwości, że nowoczesny budynek z czasem przyciągnie inwestorów. Nie obawia się też, by trzykilometrowa odległość dworca od centrum była przeszkodą. Liczy też na to, że mieszkańcy Brzeska będą korzystać z dworca.

 


Remont dworca w Brzesku trwał dwa lata i kosztował 3 miliony 700 tys. zł. Zagospodarowanie tego miejsca na pewno jeszcze potrwa. Dla przykładu: po dwóch miesiącach od otwarcia dworca w Bochni, wciąż nie udało się znaleźć zarządcy ... toalet. Do tej pory są zamknięte na cztery spusty.

Bartek Maziarz/RK
 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię