Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mniej kas biletowych na małopolskich dworcach

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.08.03 09:35 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Pasażerów Przewozów Regionalnych spotka przykra niespodzianka. Okienka kasowe na mniejszych stacjach w regionie wkrótce będa nieczynne.

fot. Joanna Gąska


Część okienek zniknie, inne powędrują w dzierżawę do prywatnych firm. Władze spółki szukają chętnych na sprzedaż biletów na dworcach w Trzebini, Oświecimiu, Tuchowie i Kozłowie. Przewoźnik przygotowuje też listę kas przeznaczonych do likwidacji. Na mniejszych stacjach, z których znikną kasy biletowe podróżni będą mogli zapłacić za przejazd w automacie albo u konduktora.Jednocześnie od 1 sierpnia zmieniły się zasady zakupu biletów w pociągach Przewozów Regionalnych. Spółka zobowiązuje swoich pasażerów do stawienia się w przedziale konduktorskim w pierwszym wagonie od lokomotywy natychmiast po wejściu do pociągu. Jeśli jednak pasażer będzie wsiadał na stacji na której była czynna kasa to za kupno biletu u konduktora dopłaci 8 zł.

(Bartek Maziarz/jg)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię