Wielokrotnie słyszeliśmy od radnych, że nie było żadnej inicjatywy mieszkańców. Dzisiaj wychodzimy z taką inicjatywą, że chcemy przedstawić ten projekt dla radnych i niech głosują. Urzędy są obciążone nadmierną pracą. Uważamy jako mieszkańcy, że możemy przyczynić się do tego, aby Tarnów był zielony – mówią mieszkańcy Tarnowa.

Projekt uchwały wprowadzającej użytek ekologiczny na spornym terenie, które miasto chciało sprzedać pod zabudowę, został złożony w kancelarii rady miejskiej. Mieszkańcy zapłacili za przygotowanie tej dokumentacji ekspertowi.

Przewodniczący tarnowskiej Rady Miejskiej Jakub Kwaśny podkreśla, że przygotowany przez mieszkańców projekt uchwały wprowadzającej użytek ekologiczny „Zielone płuca Tarnowa” na Piaskówce musi — zgodnie ze Statutem — przejść całą procedurę i zostać sprawdzony przez Prezydenta, a także zostać uzgodniony z ochroną środowiska.

Spowoduje to, że radni na pewno nie dostaną tego przed wakacjami. Równolegle jak dodaje Kwaśny, radni czekają na przedstawienie szczegółów nowej koncepcji zagospodarowania spornego terenu przez prezydenta, który — jego zdaniem — wycofał się ze sprzedaży tej miejskiej działki.