Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Magistrat tworzy " mapę wypadkową "

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.08.01 14:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Będzie to prezentacja najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań drogowych w Tarnowie.

fot www.tarnow.pl

Mapę chcą przygotować urzędnicy z Biura Inżynierii Ruchu Drogowego po to zmienić organizację ruchu tam gdzie wymaga tego bezpieczeństwo podróżnych. "Mapa w przyszłości pozwoli także lepiej planować inwestycje i zmiany w organizacji ruchu - przyznaje kierownik Jacek Kupiec- Ma powstać w ciągu najbliższego roku a w jej stworzeniu pomogą urzędnikom policjanci, strażnicy miejscy,taksówkarze oraz Miejski Zarząd Komunikacji."


Z policyjnych statystyk z ubiegłego roku wynika że najniebezpieczniejszym punktem w Tarnowie jest rondo tymczasowe mieszczące się przy skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej. W ubiegłym roku na rondzie doszło do 111 kolizji i 6 poważnych wypadków, w których rannych zostało 6 osób.
Drugie miejsce na liście zajmuje skrzyżowanie ulicy Krasińskiego z Mościckiego. W ubiegłym roku doszło tam do ponad 40 kolizji i 7 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Na trzecim miejscu jest skrzyżowanie ulic Czerwonej, Krakowskiej i Koszyckiej, doszło tam w ubiegłym roku do 20 kolizji i 8 wypadków, w których rannych zostało 10 osób.

(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię