Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Komercializacja placówek medycznych w Tarnowie dzieli mieszkańców

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.06.19 14:25 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:09 )
... i tarnowską Radę Miasta

fot. tarnow.pl

Burza wokół tarnowskich placówek medycznych. Jak już informowaliśmy - tarnowski magistrat chce skomercializować dwie przychodnie i jeden szpital. Placówki obok świadczeń w ramach kontraktu z NFZ będą mogły też świadczyć usługi prywatnie.
Negatywnie na temat planów magistratu wypowiedzieli się już radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem takie zmiany będą ze szkodą dla pacjentów. Dziś oficjalne stanowisko w tej sprawie przedstawił klub radnych SLD. Radni Lewicy także krytykują takie zamiary. W oświadczeniu piszą że przekształcenie placówek spowoduje utrudnienia dla pacjentów głownie tych gorzej sytuowanych, wzrost kosztów funkcjonowania poprzez mnożenie etatów kierowniczych oraz liczne rady nadzorcze, a także konieczności odprowadzenia przez te podmioty podatku dochodowego od osób prywatnych.Radny SLD Jakub Kwaśny zwraca także uwagę na problem pogorszenia się dostępności do usług medycznych jaki grozi w przypadku komercjalizacji.
W związku z planami magistratu w mieście ruszyły od środy konsultacje społeczne . Od 16.00 do 18.00 w urzędzie miasta przy ulicy Goldhammera 3 będą dyżurować urzędnicy. Konsultacje potrwają do piątku.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię