Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kolejne wizyty policjantów i strażaków na obozach harcerskich. Uczą dzieci zasad bezpieczeństwa

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2018.07.02 16:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:53 )
Po ubiegłorocznej tragedii podczas obozu harcerskiego na Pomorzu - w tym roku służby zwracają szczególną uwagę na obozy organizowanych w lasach. Strażacy i leśnicy jeszcze przed rozpoczęciem wypoczynku pomagają wybrać odpowiednie miejsce na rozbicie namiotów, a później razem z policją, sanepidem i kuratorium kontrolują obozy.

fot: Bartek Maziarz

W poniedziałek byli w obozie harcerskim w Jamnej w powiecie tarnowskim. Przy okazji przeprowadzają też szkolenie jak zachować się w lesie m.in. podczas burzy, żeby zapobiec takiej tragedii jak w Suszku, gdzie pod powalonymi drzewami zginęły dwie harcerki, a ponad 30 osób zostało rannych.

- Teraz służby robią wszystko żeby nie doszło do podobnej tragedii - przyznaje Maciej Tryburcy organizator obozu harcerek spod Warszawy w Jamnej. Policjanci i strażacy przypominają, że podczas burzy należy zachować szczególną ostrożność, najlepiej opuścić las, a jeśli musimy w nim pozostać, to szukajmy jak najmłodszych, niewielkich drzew, które wywracając się nie zrobią krzywdy. Najlepiej skryć się w wąwozie lub jamie. Jeśli pozostajemy na otwartej przestrzeni, to należy przykucnąć i tak burzę przeczekać. Warto też przyglądać się... włosom - jeśli się jeżą, to oznacza, że za chwilę wystąpi wyładowanie atmosferyczne

Dzieci są świadome niebezpieczeństwa i - chociaż większość z nich wie jak się w czasie burzy zachować - to z chęcią słuchają rad jeszcze raz, żeby sobie wszystkie zasady uporządkować.

Strażacy wypożyczają organizatorom obozów w lasach sprzęt do łączności, bo podczas ubiegłorocznej tragedii w Suszku na Pomorzu był problem z kontaktem z poszkodowanymi. 

Policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających na obozach harcerskich

 

Bartek Maziarz/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię