Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Euro 2012 w regionie tarnowskim i brzeskim

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.08 12:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:08 )
W regionie tarnowskim i brzeskim powstały cztery strefy kibica. Mają je zarówno duże miasta jak Tarnów ale również małe miasteczka jak Żabno czy Gromnik.

Strefa kibica na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku (fot. UM Brzesko)


Tarnowska strefa kibica, która powstała na obiektach przy ulicy Wojska Polskiego zaprasza na transmisje wszystkich meczów Euro 2012 i to całymi rodzinami. Dlatego też jak przekonują tarnowscy urzędnicy nie będzie tam można spożywać alkoholu. "Nie chcieliśmy organizować kolejnej knajpy, w której będziemy popijać piwo aż do stanu nietrzeźwości, ale właśnie miejsc bezpieczne do którego można przyjść nawet z dziećmi i spokojnie obejrzeć mecze. Co nie wyklucza dopingu i emocjonującej atmosfery". - przekonuje szef tarnowskiego ośrodka sportu i rekreacji Edward Rusnarczyk.
Oprócz zakazu spożywania alkoholu każdy z wchodzących będzie legitymowany i nagrywany, nie zabraknie także służb ochrony.
Miasto zapewnia, że zadbało także o spokój okolicznych mieszkańców. Zamontowano m.in. specjalne dźwiękochłonne osłony, które ograniczą rozpraszanie się dźwięku w kierunku osiedli. Oprócz samych meczów Euro w tarnowskiej strefie kibica, która pomieści pół tysiąca osób zaplanowano sporo wydarzeń towarzyszących m.in. koncertów i konkursów. Najwięcej dodatkowych atrakcji będzie przed i w trakcie meczów Polaków. W tarnowskiej strefie kibica zaplanowano pół tysiąca miejsc.

Aż 650 miejsc zaplanowano w brzeskiej strefie kibica. Podzielono je na miejsca w samej strefie, a także w ogródku gastronomicznym, z którego także będzie widać telebim. W tym miejscu będzie można pic piwo. Organizatorzy mimo wszystko zapewniają, że na Placu Kazimierza Wielkiego gdzie stanęła strefa kibica będą się dobrze czuły całe rodziny. "Przewidzieliśmy specjalny ogródek dla dzieci, w którym jeśli się znudzą oglądaniem meczu będą się mogły pobawic pod czujnym okiem opiekunów". - zapewnia szef wydziału promocji brzeskiego magistratu Krzysztof Bigaj.
Podobnie jak w Tarnowie oprócz samych meczów przewidziano tam także koncerty oraz liczne konkursy. Bezpieczeństwa będzie pilnowała firma ochroniarska, a także kamery. Jedną z nich podłączoną do komendy policji przeniesiono nawet specjalnie w takie miejsce aby w swoim zasięgu miała cały plac.

Euro 2012 zdominowało także repertuar kina w Dąbrowie Tarnowskiej . Tam będzie można obejrzeć wszystkie mecze naszej reprezentacji, kilka najciekawiej zapowiadających się spotkań oraz oczywiście finał mistrzostw. "Jest to taka innowacja z naszej strony. Jest to pomysł może na bardziej kulturalne kibicowanie. Co nie znaczy, że nie będzie można korzystać z tych dobrodziejstw, które mają kibice w strefach kibica pod gołym niebem. Będzie można kupic np. piwo. A tak już całkiem poważnie to przeszliśmy już testy podczas meczów ligi mistrzów czy ligi hiszpańskiej. Pamiętam mecz finału ligi mistrzów, kiedy w kinowej sali mieliśmy po pół kibiców jednej i drugiej drużyny, było kulturalnie, ale to nie znaczy, że nudno. Były śpiewy, szaliki i myślę, że tak samo będzie podczas Euro 2012". - zachęcał dyrektor dąbrowskiego domu kultury Paweł Chojnowski.
I tam przewidziano występy lokalnych zespołów, a także konkursy w których do wygrania będzie m.in. oryginalna koszulka Interu Mediolan. Za wstęp do kinowej strefy kibica w Dąbrowie Tarnowskiej trzeba jednak zapłacić 15 złotych, a za wszystkie spotkania 100 złotych.

Swoje strefy kibica będą też miały mniejsze miasteczka jak Żabno i Gromnik w powiecie tarnowskim. W obu tych przypadkach strefy kibica fundują lokalni przedsiębiorcy, a będą tam pokazywane wszystkie mecze nasze reprezentacji, a także finał mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. "Ja jako burmistrz Żabna bardzo się cieszę, że dzięki lokalnemu przedsiębiorcy będziemy mogli wspólnie kibicować i że taka okazja zdarza się nie tylko w dużych miastach, ale także tych mniejszych miasteczkach". - przyznawał burmistrz Żabna, Stanisław Kusior.
W Żabnie strefa kibica stanęła przy hali sportowej zespołu szkół ponadgimnazjalnych przy ulicy Przybyszewskiego, a w Gromniku przy zespole szkół przy ulicy Parkowej.

Mecze Euro 2012 będzie można także oglądać podczas lokalnych imprez i festynów, tak będzie m.in. w Iwkowej , Gnojniku czy Borzęcinie . Najwyraźniej organizatorzy doszli do wniosku, że wspólne oglądanie meczu przyciągnie na ich wydarzenia więcej osób, a na pewno sprawi, że na czas meczu ich imprezy nie opustoszeją. I tak np. transmisja meczu Polska - Czechy , 16 czerwca jest obok koncertu zespołu Kukiz i Piers głównym wydarzeniem 8 Dni Radłowa .

(Bartek Maziarz/Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię