Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dworzec w Brzesku po remoncie. Zobacz, jak wygląda

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.08.01 10:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Winda, monitoring i baterie słoneczne - to tylko część nowości na dworcu kolejowym Brzesko-Okocim. Gruntownie odnowiony budynek jest już otwarty dla pasażerów.

fot; www.pkp.pl/media

Posłuchaj relacji naszego reportera
To, co jako pierwsze zobaczą podróżni to nowa elewacja, wymieniony dach, drzwi i okna. Nowością w budynku jest winda osobowa. Na dachu zainstalowano baterie słoneczne, dzięki którym pozyskana zostanie energia do podgrzewania wody. Obiekt został wyposażony w system monitoringu, który pozwoli na nadzorowanie pomieszczeń dworca, parkingu oraz okolic stacji, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych.

Dworzec kolejowy w Brzesku zyskał nową przestrzeń związaną z obsługą podróżnych. Jest bardziej przyjazna i funkcjonalna. Obiekt dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zostały zamontowane specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca.

Dworzec w Brzesku po remoncie

Przy budynku powstał parking na 29 miejsc. Zostały również wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.
W odnowionym budynku część pomieszczeń zostanie zagospodarowana przez Urząd Miasta w Brzesku. Na piętrze natomiast ma powstać przychodnia lekarska.
Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu 2010 roku i trwały blisko dwa lata. Przebudowa została wykonana przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane Ład-Bud z Tarnowa, wg projektu przygotowanego przez Zespół Projektowy AMD z Jaworzna. Nadzór inwestorski prowadziła firma GRI Generalny Realizator Procesu Inwestycyjnego z Krakowa. Wartość inwestycji wyniosła ok 3,7 mln złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu państwa i własnych PKP S.A.
Dworzec w Brzesku to jeden z wielu obiektów, które PKP S.A. – po gruntownych remontach – udostępniają w tym roku podróżnym.

Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują szeroko zakrojony program modernizacji dworców kolejowych. Objęte są nim dworce na terenie całego kraju, a inwestycje znajdują się na różnym etapie zaawansowania: od przygotowywania dokumentacji budowlanej po trwające lub kończące się prace remontowe.
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię