- A
- A
- A
Do końca marca czas na wypowiedzenie umowy śmieciowej
Przed nami rewolucja śmieciowa i małopolskie samorządy gorączkowo wyliczają stawki nowego podatku. Zanim jednak zaczniemy go płacić, trzeba pamiętać aby wypowiedzieć stare umowy z firmami, które do tej pory odbierały od nas odpady.Mieszkańcy Małopolski zastanawiają się, czy powinni rozwiązać umowę z firmą odbierającą śmieci z ich domów.
"Warto to zrobić dla świętego spokoju" - mówi Krystyna Paluchowska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie. Nigdzie bowiem formalnie nie zapisano, że umowy wygasają same.
Zazwyczaj czas na wypowiedzenie takich umów to 3 miesiące. Żeby więc zdążyć przed 1 lipca, trzeba wypowiedzieć je do końca marca. Wzór wypowiedzenie umowy zazwyczaj firmy odbierające od nas do tej pory odpady zamieszczają na s tronach internetowych . W Tarnowie takie wnioski można tez znaleźć z Tarnowskim Organizatorze Komunalnym przy ulicy Bernardyńskiej .
"Trzeba sprawdzić, czy te umowy obowiązują do końca czerwca" - przypomina Krzysztof Kluza z Urzedu Miasta Tarnowa.
Do obowiązku każdego należy też wypełnienie deklaracji, w której zaznaczymy, ile osób osób mieszka w danym domu, czy mieszkaniu. Część gmin na swoich stronach internetowych zamieściło już takie deklaracje - inne zrobią to wkrótce.
Aby wypowiedzieć umowę, wystarczy napisać i wysłać firmie oświadczenie, że wraz z 30 czerwca rezygnuje się z jej usług. Choć są tacy odbiorcy, którzy wyraźnie informują, że takie oświadczenie nie jest potrzebne.
( Maciej Skowronek / Agnieszka Wrońska /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
06:00
Sądeckie wodociągi idą do sądu. Chodzi o zrzut ścieków do Dunajca
-
22:55
Oświęcim dofinansuje murale na blokach. Rozpoczęła się akcja „I Ty możesz zmieniać Oświęcim”
-
21:18
Prezydent powołał sędziego Zbigniewa Kapińskiego na I prezesa Sądu Najwyższego
-
21:04
Sądecka uczelnia będzie mogła kształcić lekarzy, jest pozytywna ocena PKA
-
20:24
Polska 2050 wystawi kandydata w wyborach na urząd prezydenta Krakowa
-
19:23
1. liga piłkarska - Wieczysta otrzymała licencję na grę w ekstraklasie
-
19:20
Ekstraklasa piłkarska - Jop pozostanie trenerem Wisły Kraków
-
18:40
Dzieci jak radary. Prof. Konopczyński o stresie, presji i samotności najmłodszych
-
16:42
Długoterminowy wynajem samochodów dostawczych – co musisz wiedzieć
-
16:31
Polki w komplecie w drugiej rundzie French Open
-
16:17
Jacek Majchrowski: "Prezydent Miszalski nie zasłużył na odwołanie"
-
16:10
Referendum w Krakowie. Materska-Sosnowska: „Zastanówmy się, czy to jest dobry instrument demokracji lokalnej”
-
16:04
Co dalej z Krakowem po referendum? Radni o chaosie, planach i wyborach
-
15:45
Ministerstwo uchyliło decyzję o wpisie Hotelu Forum do rejestru zabytków. Co dalej?
-
15:09
"Miłość to pokarm dla naszego rozwoju". Dlaczego relacja z matką bywa tak skomplikowana?
-
14:41
Kraków po referendum. Eksperci ostrzegają przed efektem domina
-
14:38
Piotr Kempf komisarzem w Krakowie? „Premierowi się nie odmawia”
-
14:05
Urzędomat stanie także w Wadowicach. Mieszkańcy odbiorą dokumenty po godzinach pracy urzędu
-
13:32
Pseudokibic zatrzymany w Krakowie. Policja zabezpieczyła 2 kg mefedronu
-
13:29
Najtyczanka
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze