- Żyjemy coraz szybciej i te tendencja dotyka także Romów - mówi Adam Bartosz. - Mało komu chce się wędrować na wozie, na którym tempo wynosi 20 km/h. Każdy się dzisiaj spieszy. Do tego niewygody spania w namiocie, mrówki, ogniska, szczypiący dym w oczy, itd.

- W tym roku planujemy poszerzyć panel wykładów naukowych, który ma przybliżyć historię i współczesność Romów. W ubiegłym roku ta formula sprowadziła się do konferencji. Okazało się, że to był bardzo dobry pomysł. Jest to jedyne tego typu spotkanie w skali Polski, na które zapraszamy również kolegów z zagranicy. - zachęca Bartosz.
Wszystkie wykłady, które odbędą się w restauracji "Stara Łaźnia" będą bezpłatnie dostępne dla publiczności. A sam tegoroczny tabor zaplanowano na 26 i 27 września.

 

Marcin Golec/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.