- A
- A
- A
Czy w Świebodzinie powstanie bezpieczny chodnik? Mieszkańcy czekają już od 6 lat
Część chodnika w Świebodzinie została zrobiona w 2009 roku, a kolejny ponad 400-metrowy fragment od tego czasu jest niedokończony. Od kilku lat starostwo powiatowe starało się w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, aby teren należący do kolei został powiatowi przekazany i chodnik mógł zostać doprowadzony do końca. Kilka tygodni temu na biurko starosty trafiła decyzja o przekazaniu tego terenu. Jak udało ustalić się reporterce Radia Kraków, budowa ścieżki ma zacząć się w przyszłym roku, ale o tym, czy znajdą się na to fundusze, zadecydują ostatecznie radni gminni.O to, by ich dzieci mogły bezpiecznie chodzić do szkoły, mieszkańcy Świebodzina walczą już od 6 lat. Budowa chodnika najwcześniej ma ruszyć w przyszłym roku, ale mieszkańcy miejscowości nawet już nie wierzą, że chodnik kiedykolwiek powstanie.
"Mamy XXI wiek, a chodnika nie ma. Drogi są wąskie, nie ma poboczy. Nie mamy gdzie się odsunąć, jeśli jedzie samochód" - mówią Radiu Kraków mieszkańcy Świebodzina.
Jak zapewnia w rozmowie z reporterką Radia Kraków wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński, teraz będzie trzeba tylko poczekać na pozwolenie na budowę i aktualizację dokumentacji do budowy niedokończonego chodnika. "Ten sporny kawałek chodnika należy już do Skarbu Państwa. Czekamy tylko na decyzję woejwody, który ten fragment przekaże na właność powiatowi" - tłumaczy Karciński.
Jak jednak podkreśla wicestarosta, to, czy budowa chodnika zostanie dokończona w przyszłym roku zależy od współfinansowania ze strony gminy Pleśna.
(Agnieszka Bednarz/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
12:21
Fala upałów pokrzyżowała plany. MPK przekłada paradę historycznych tramwajów
-
12:00
Pętla zadłużenia to nie wyrok - rozmowa z ekspertką finansową
-
11:25
Serial "Bait". Kto może zostać Jamsem Bondem?
-
11:19
Burmistrz Zakopanego z wotum zaufania, porażka Prokuratury i niebezpieczne manewry na Zakopiance. Głosuj na Wyczyn i Blamaż Tygodnia
-
11:19
Drewniana komoda do salonu – jak wybrać mebel, który przetrwa pokolenia? Poradnik eksperta
-
11:13
Słuchacz Radia Kraków sfotografował nietypową tablicę rejestracyjną. Za takie zmiany grozi mandat
-
10:46
Grupa handlująca narkotykami rozbita. Zatrzymano 7 osób, zabezpieczono ponad 80 kg środków odurzających
-
09:58
Wakacje w krakowskiej komunikacji. Zmiany w rozkładach i więcej kursów na lotnisko
-
09:35
Kto może zostać ławnikiem?
-
09:17
Więcej patroli, więcej kontroli. Policja rozpoczyna wakacyjną akcję na drogach
-
08:52
Gillette zakpiło z FIFA? Nie, to był świetnie przygotowany fejk
-
08:51
Wisła szuka...siatkarzy z ogloszenia
-
08:15
Wicewojewoda Ryszard Śmiałek (Nowa Lewica): "Nie ma żadnych saloników VIP w małopolskich szpitalach"
-
08:01
"Janosik. Przebudzenie" - spektakl plenerowy Teatru Tej Ziemi
-
07:48
Powstaje koncepcja toru kajakowego na Dunajcu. To pierwszy krok do budowy
-
07:21
Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej nie musi zniknąć. Kurator uspokaja po decyzji ministerstwa
-
18:30
Najważniejsze akcesoria rowerowe. Czego nie może zabraknąć na trasie?
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze