Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Budowlańcy zamkną przejazd pod wiaduktem na ulicy Krakowskiej.

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.08.03 08:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Magistrat najprawdopodobniej zgodzi się na ten "czarny scenariusz" remontów kolejowych.

fot www.it.tarnow.pl


Od kilku miesięcy tarnowscy urzędnicy próbują uzgodnić z PKP korzystny dla miasta przebieg prac remontowych sieci kolejowej.
Mieszkańców Tarnowa, w związku z remontem , czeka spora rewolucja i wiele utrudnień - w Tarnowie remontowanych będzie aż 12 wiaduktów. W tym także te przebiegające nad głównymi ulicami miasta.
Ostatecznego harmonogramu prac nie udało się jeszcze ustalić , kością niezgody miedzy PKP a Urzędem była między innymi sprawa wiaduktu na Krakowskiej. Urzędnicy zarzekali się że nie dopuszcza do jego zamknięcia - jak jednak przyznał na naszej antenie kierownik Biura Inżynierii Ruchu Jacek Kupiec magistrat najprawdopodobniej ulegnie sugestii kolejarzy.
"PKP ma nam przedstawić swoją propozycję objazdu w tym miejscu na czas zamknięcia wiaduktu
Podaliśmy warunki techniczne jakimi powinien ten objazd odpowiadać, będą utrudnienia - to jest oczywiste - ale mam nadzieje że uda się tym objazdem, w tym konkretnym przypadku zminimalizować je do granic naszych możliwości i oczekiwań." - przyznaje Kupiec.
Nie wiadomo na jak długo wiadukt zostanie zamknięty.
8 sierpnia ma odbyć się kolejne spotkanie przedstawiciele Urzędu Miasta i PKP.

(Agnieszka Wrońska)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię