Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Bezrobocie wzrasta, a tarnowskim urzędnikom rosną pensje

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2013.06.25 08:25 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:32 )
W porównaniu do czerwca ubiegłego roku bezrobotnych w regionie tarnowskim jest o dwa tysiące więcej. Trudnej sytuacji nie poprawiają nawet oferty prac sezonowych. Tymczasem w magistracie od maja urzędnicy mogą cieszyć się z podwyżek - nawet do 300 złotych na osobę.W Tarnowie podwyżki otrzymało dwa i pół tysiąca pracowników samorządowych - oprócz urzędników magistratu, osoby zatrudnione w instytucjach kultury i w administracji przedszkoli oraz szkół.

W tym roku za okres od maja do grudnia w budżecie miasta zarezerwowano prawie pięć milionów złotych na podwyżki dla urzędników.

Ostatnie podwyżki miały miejsce trzy lata temu.

Przybywa bezrobotnych w regionie tarnowskim

Minimalne wynagrodzenie w tarnowskim magistracie wynosi 1600 złotych i dotyczy pracowników obsługi oraz niektórych osób z administracji. Kierownicy i dyrektorzy zarabiają w granicach sześciu tysięcy złotych. Natomiast sam prezydent Tarnowa ponad dwanaście tysięcy złotych.

( Agnieszka Bednarz /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię