Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Bezpłatne badania skóry i mammografia w Tarnowie

  • Tarnów
  • date_range Sobota, 2012.05.26 06:01 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Szpital św. Łukasza w Tarnowie zaprasza w sobotę na bezpłatną mammografię, a także badania skóry w kierunku wykrycia raka i czerniaka.

Szpital św. Łukasza (fot. B. Maziarz)

Rusza Tydzień Walki z Rakiem, na którego według lekarzy może zachorować co 4 z Nas. Do organizowanych w całym kraju badań profilaktycznych i konsultacji włącza się tarnowski szpital św. Łukasza. W sobotę Od 10 do 12 zaprasza kobiety w wieku od 40 do 49 lat, a także po 70 roku życia na bezpłatne badania mammograficzne. Wybór tej grupy wiekowej jest nie przypadkowy - wyjaśnia szef Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego prof. Leszek Kołodziejski - "Program Narodowego Fundusz Zdrowia finansuje badania kobiet między 50 a 69 rokiem życia, natomiast reszta pacjentek jest pominięta - z różnych względów, również finansowych. Dlatego nasze dzisiejsze bezpłatne badanie może być tym bardziej cenne".
Natomiast w przypadku badań skóry jedynym ograniczeniem bezpłatnego badania w szpitalu św. Łukasza jest ukończony 14 rok życia. Jak przekonują lekarze, warto sprawdzić skórę przed wakacjami.
Podobne badania profilaktyczne cieszą się coraz większą popularności i skutecznością - cieszy się profesor Leszek Kołodziejski - "Kilka tygodni temu przeprowadziliśmy podobną akcję, która zaskutkowała wykryciem kilku nowotworów złośliwych skóry i to w takim okresie, że Ci chorzy już są wyleczeni" - mówi Kołodziejski.
Bezpłatne badania skóry i mammografia w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie, w sobotę od 10 do 12. Numer telefonu kontaktowego: 14 6315859

(Bartek Maziarz)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię