- A
- A
- A
Basen w Mościcach otwarty. ZDJĘCIA
Amatorzy pływania z okolic Tarnowa czekali na to ponad 2 lata. Tyle trwała przebudowa basenu i Domu Sportu w Mościcach. Przez ten czas wszyscy musieli się zmieścić w jednym Parku Wodnym przy ulicy Piłsudskiego. Na szczęście od dziś w obu miejscach powinno być luźniej.Otwarty z dwumiesięcznym opóźnieniem basen w Mościcach teraz ma przyciągać nie tylko amatorów pływania, ale też tych, którzy chcieliby na nim odpocząć. W powiększonym brodziku zainstalowano wiele atrakcji jak np. masaże karku. W Domu Sportu pojawiła się kręgielnia i sauna, wyremontowano też salę sportową. W dniu otwarcia bilet na basen w Mościcach kosztował symboliczną złotówkę.
Później ceny będą takie same jak w Parku Wodnym przy ulicy Piłsudskiego. Na basenie sportowym jest sześć 25 metrowych torów w nieco spłyconej niecce (do 1,8 m).
Nie obyło się bez wpadek, głównie w dostępie obiektu dla osób niepełnosprawnych. Wprawdzie bez problemu mogą one skorzystać z parteru Domu Sportu, gdzie jest basen czy sale gimnastyczne, a także na zlokalizowaną w przyziemiu kręgielnię, ale nie dostaną się już np. na widownię basenu i sali gimanstycznej oraz do mającego w przyszłości powstać na I piętrze bufetu.
Jak przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk, w przebudowywanym budynku nie było miejsca na windę. "Musiałoby się to odbyć, albo kosztem pomniejszenia sali sportowej, albo pomniejszeniem brodzika. Natomiast jest w planie zakup automatycznego wózka schodowego, przy pomocy którego każdy niepełnosprawny będzie mógł być przetransportowany na I piętro".
Wózek schodowy będzie też pomagał w dostaniu się do bufetu, do którego z korytarza prowadzą 3 stopnie. Jak wyjaśnia Rusnarczyk, wynikło to z poziomu budynku i przepisów ochrony przeciwpożarowej. "Przepisy przepisami, życie życiem, postaramy się i ten problem usunąć" - podkreśla szef Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Lada dzień przy Domu Sportu mają się też pojawić stojaki na rowery. Przebudowa kosztowała około 10 milionów złotych z tego 2 miliony to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Za każdy dzień opóźnienia remontu, który zgodnie z umową miał się zakończyć 31 marca, miasto nalicza wykonawcy ponad 7 tysięcy złotych kary.
(Bartek Maziarz/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
13:31
Sinéad O’Connor i Kora w zwierciadle Katarzyna Chlebny
-
13:25
Pobicie pacjenta w krakowskim szpitalu. Dwóch ochroniarzy odsuniętych od pracy
-
12:21
Fala upałów pokrzyżowała plany. MPK przekłada paradę historycznych tramwajów
-
12:00
Pętla zadłużenia to nie wyrok - rozmowa z ekspertką finansową
-
11:25
Serial "Bait". Kto może zostać Jamesem Bondem?
-
11:19
Burmistrz Zakopanego z wotum zaufania, porażka Prokuratury i niebezpieczne manewry na Zakopiance. Głosuj na Wyczyn i Blamaż Tygodnia
-
11:19
Drewniana komoda do salonu – jak wybrać mebel, który przetrwa pokolenia? Poradnik eksperta
-
11:13
Słuchacz Radia Kraków sfotografował nietypową tablicę rejestracyjną. Za takie zmiany grozi mandat
-
10:46
Grupa handlująca narkotykami rozbita. Zatrzymano 7 osób, zabezpieczono ponad 80 kg środków odurzających
-
09:58
Wakacje w krakowskiej komunikacji. Zmiany w rozkładach i więcej kursów na lotnisko
-
09:35
Kto może zostać ławnikiem?
-
09:17
Więcej patroli, więcej kontroli. Policja rozpoczyna wakacyjną akcję na drogach
-
08:52
Gillette zakpiło z FIFA? Nie, to był świetnie przygotowany fejk
-
08:51
Wisła szuka...siatkarzy z ogloszenia
-
08:01
"Janosik. Przebudzenie" - spektakl plenerowy Teatru Tej Ziemi
-
07:48
Powstaje koncepcja toru kajakowego na Dunajcu. To pierwszy krok do budowy
-
18:30
Najważniejsze akcesoria rowerowe. Czego nie może zabraknąć na trasie?
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze