Nadal nie wiadomo czym zajmie się poseł Aleksander Grad gdy jego mandat już wygaśnie.Podczas piątkowej konferencji prasowej w Tarnowie, nadal podtrzymywał, że nie może poinformować o swoich planach bo wymagają tego procedury związane z przejęciem przez niego nowych obowiązków. Zapewnił także, że nowe wyzwania wykluczają pełnienie przez niego funkcji posła."Wyznaję zasadę, że przed nowymi wyzwaniami najpierw trzeba zrezygnować z mandatu poselskiego, a dopiero potem ubiegać się o inne funkcje."

Podkreślił, że żegna się z sejmem ale nie z Tarnowem. W mieście działać będzie Biuro Aktywności Obywatelskiej Aleksandra Grada, które ma zając się pomocą i doradztwem dla mieszkańców regionu. Planuje także że w ramach Biura prowadzone będą specjalne projekty wspierające tarnowską młodzież.
Nie wyklucza także tego że kiedyś wróci do sejmu. Jak przyznał nie wyklucza że kiedyś ponownie pojawi się na listach Platformy, ale na pewno nie jest to perspektywa najbliższych kilku lat.

Grad, mimo że odszedł z sejmu zapewnił także że pozostanie członkiem Platformy Obywatelskiej.Jego mandat wygaśnie z datą 30 czerwca a miejsce po nim zajmie Elżbieta Achinger - radna sejmiku Województwa Małopolskiego z Wieliczki.

(Agnieszka Wrońska)