Do zdarzenia doszło w piątek po południu w Mokrzyskach. Właściciel jednej z posesji podczas prac w ogrodzie natrafił na metalowe przedmioty przypominające amunicję. Przerwał prace i powiadomił policję.
Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z patrolu minersko-pirotechnicznego. Okazało się, że w ziemi znajdowało się około 200 sztuk amunicji strzeleckiej, najprawdopodobniej pochodzącej z okresu działań wojennych. Niebezpieczne materiały zabezpieczyli i zabrali saperzy z Krakowa.
Policja przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy lub amunicję nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy przerwać prace, oddalić się z miejsca, zabezpieczyć teren przed dostępem innych osób i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112.