Koszykarki Wisły Can-Pack zakończyły sezon zasadniczy rozgrywek Euroligi meczem z francuskim zespołem Basket Lattes Montpellier Agglomeration.

Początek spotkania Wisły z Montpellier , podobnie jak we Francji przebiegał bardzo wyrównanie.

Niedosyt wynika z faktu , iz gdyby udało sie uniknąc straty 2 pkt po ostatniej akcji rywalek, wiślaczki w fazie play off uniknęłyby podróży do Orenburga i starcia z niesłychanie mocną Nadzieżdą...

Rywalizację, która toczyć się będzie do trzech zwycięstw rozpoczniemy wyjazdowym spotkaniem dnia 11 marca, mecz rewanżowy zostanie rozegrany trzy dni później w hali przy ulicy Reymonta 22. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na 19 marca 2014.

Terminarz fazy play-off:
11.03.2014 Nadezhda Orenburg – Wisła Can-Pack Kraków
14.03.2014 Wisła Can-Pack Kraków – Nadezhda Orenburg
19.03.2014 Nadezhda Orenburg – Wisła Can-Pack Kraków (jeśli konieczny)

(14-11,12-13,19-12,27-12)

Skład Wisły: Mc Cray-6, Ouvina-2, Pawlak-, Żurowska-16, Tamane-5, Krężel, Szott-Hejmej-3, Jujka, Lavender-14, Skobel-3, Quigley-23

Skład BLMA: Bremont,-4 Turcinovic-8, Tanqueray-2, Ciak-6, Riondet-2, Devillers-2, Robert-15, Foisse, Sacko-8, Basko-Melnbarde-1

IV Kwarta:

'10 Koniec meczu! Podobnie jak na wyjeździe koszykarki znów pokonały drużynę Lattes Montpellier. Przed własną publicznością krakowianki rozbiły rywalki aż 72 do 48

'9 W końcówce Sacko fauluje Lavender i kolejne dwa punkty dla Wisły Amerykanka dodaje z rzutów wolnych. Double-double ! (67-44)

'8 Rzuty rozpaczy przyjezdnych. Bremont asytuje przy trafieniu Sacko (63-44)

'7 I znów Żurowska! A zaraz po niej Quigley. Drużyna z Francji może się powoli już pakować (63-42)

'6 Nic już chyba nie grozi krakowianom w tym meczu. Kapitalna Żurowska ma już na koncie 13 punktów, a Wisła 15 przewagi

'5 Trener Svitek pierwszy raz w tym meczu prosi o przerwę dla swojej drużyny

'4 Świetnie Wisła! Żurowska po podaniu od Quigley (55-42)

'2 Sacko fauluje Tamane, ale ta rzuca celnie z wolnych tylko raz ( 49-38)

'1 Tamane fauluje Ciak,a ta się rewanżuje skutecznie wykonanymi rzutami wolnymi (45-38). W kolejnej akcji Skobel trafia z gry, a dodatkowe "oczko" zdobywa jeszcze z rzutu wolnego (48-38)

III Kwarta:

10:00 Na dziesięć minut przed końcem krakowianki mają przewagę 9 punktów.

'9 Po 4 minutach bez punktów przyjezdnych do kosza trafia Turcinović (43-36)

'7 Mc Cray celnie rzuca za dwa punty i znów kilkupunktowe prowadzenie Wisły (41-34)

'5 Po dłuższej przerwie w końcu pod koszem skuteczne Wiślaczki. Za dwa punkty po asyście Mc Cray trafia Quigley (35-34)

' 4 Dobry okres gry rywalek. Trafiają kolejno Devillers, Ciak i Robert (33-34)

'2 Żurowska, która pojawila się na parkiecie chwilę temu, po podaniu od Ouviny trafia po raz pierwszy, a po chwili dokłada trafienie numer 2 ( 30-28)

'1 Zaczynamy drugą połowę meczu

II Kwarta:

10:00 Koniec pierwszej połowy meczu. Wiślaczki po dwudziestu minutach gry prowadzą z Montpellier 26 do 24 w ostatnim meczu fazy grupowej Euroligi

'9 Basko fauluje Lavender,a najskuteczniejsza zawodniczka Wisły tym razem zdobywa tylko jeden punkt z rzutów wolnych (26-22)

'8 Doskonały rzut Quigley za 3 punkty. Węgierka ma na koncie już 11 "oczek" i jedną zbiórkę (25-22)

'7 Od dłuższego czasu zawodniczki obu drużynie nie mogą trafić do obręczy. Po licznych błędach technicznych trener Montpellier prosi o przerwę

'5 Francuzki dogoniły Wisłę po dwóch świetnych akcjach Robert i Bremont (22-22)

'4 Faulowana Robert wykorzystuje tylko połowę prezentu, dopisując punkt do konta przyjezdnych (19-18)

'2 Mc Cray rzuca za dwa punkty, ale była faulowana. Dokłada jeszcze "oczko" z rzutu wolnego (19-15)

'1 Kolejne dwa punkty dla ekipy z Montpellier po rzucie Robert (14-13)

I Kwarta:

10:00 Koniec kwarty.Turcinović fauluje Szott-Hejmej,a ta dokłada jedno "oczko" z rzutu wolnego(14-11)

'9 Rzuca celnie Tamane, ale po chwili odpowiada Turcinović (13-11)

'8 Świetny rzut Quigley za 3 punkty i pierwsze dziś prowadzenie Wisły! (11-9)

'6 Wislaczki gonią rywalki. Za dwa punkty trafia Szott-Hejmej (6-7)

'3 Są pierwsze punkty dla Wisły. Do kosza trafia Mc Cray (2-3)

'2 Pierwsze punkt w tym meczu dla drużyny gości. Po faulu Mc Cray jeden rzut wolny celnie egzekwuje Basko

'1 Gramy!

Biała Gwiazda niestety straciła szansę na znalezienie się w czołowej siódemce "drabinki" przed rozstawieniem rundy play-off, ale wygrana z Francuzkami sprawiłaby, że krakowianki uniknęłyby starcia z Nadieżdą lub Galatasaray, a trafiłyby prawdopodobnie na turecki zespół Kayseri.