Zwycięski debiut Jacka Zielińskiego w roli szkoleniowca Pasów. Trener, który niespełna dwa tygodnie temu zastąpił na tym stanowisku Michała Probierza, zdecydował się na ustawienie zespołu z trójką obrońców. Ponadto zamiast Lukasa Hrosso miejsce między słupkami zajął Karol Niemczycki. Nie przełożyło się to jednak na jakość gry. W pierwszej połowie gospodarze oddali tylko jeden strzał.

Raków, choć posiadał inicjatywę, też nie zachwycił. Niemczycki tylko raz został zmuszony do interwencji, gdy obronił strzał Sebastiana Musiolika z boku pola karnego.

Po przerwie mecz był ciekawszym widowiskiem. Cracovia grała nieco odważniej, również Raków przeprowadził więcej składnych akcji. W 59. minucie przed świetną szansą stanął Ivi Lopez. Hiszpan, po podaniu od Frana Tudora, strzelał z około dziesięciu metrów, lecz posłał piłkę tuż obok słupka.

Po godzinie gry Zieliński zdecydował się wprowadzić na boisko Otara Kakabadze, który u trenera Probierza rzadko opuszczał ławkę rezerwowych. Jak się okazało było to świetna decyzja. Kilka minut po wejściu reprezentant Gruzji dopadł do piłki przed polem karnym i fantastycznym strzałem w górny róg zdobył bramkę.

Raków z każdą minutą grał gorzej. Trener Marek Papszun próbował ratować wynik zmianami, ale na nic się to zdało. Goście nie byli w stanie wypracować sobie okazji do wyrównania. Dopiero w doliczonym czasie gry oddali dwa celne strzały, z którymi poradził sobie Niemczycki i trener Zieliński mógł cieszyć się ze zwycięskiego debiutu.

Z kolei szkoleniowiec Rakowa ma powody do niepokoju, gdyż jego zespół nie potrafił strzelić gola w trzecim kolejnym meczu.

Cracovia - Raków Częstochowa 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Otar Kakabadze (68).

Żółta kartka - Cracovia: Michal Siplak, Pelle van Amersfoort, Filip Piszczek. Raków Częstochowa: Patryk Kun, Fran Tudor.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 6 058.

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Michal Siplak (85. Jakub Jugas) - Sergiu Hanca, Karol Knap (46. Sylwester Lusiusz), Florian Loshaj (61. Otar Kakabadze), Kamil Pestka – Michał Rakoczy (61. Jakub Myszor), Marcos Alvarez (39. Filip Piszczek), Pelle van Amersfoort.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Giannis Papanikolaou, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenic - Fran Tudor, Marko Poletanovic (75. Walerian Gwilia), Ben Lederman, Patryk Kun (75. Mateusz Wdowiak) - Ivi Lopez (83. Alexandre Guedes), Sebastian Musiolik (46. Vladislavs Gutkovskis), Fabio Sturgeon (75. Jakub Arak).