W 9. kolejce TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała wysoko KH Energa Toruń, a dziesiąte zwycięstwo odniósł GKS Katowice, który triumfował w konfrontacji z Podhalem dzięki świetnie rozegranej trzeciej tercji. Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z GKS Tychy. W ostatnim piątkowym spotkaniu Comarch Cracovia wygrała po dogrywce z drużyną z Sanoka.

W poprzednim tygodniu Unia pewnie pokonała sanoczan 7:2, w piątek odniosła jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, na dodatek w starciu z dotychczasowym wiceliderem z Torunia. Gospodarze pokonali Stalowe Pierniki aż 8:0, a dublety zaliczyli Łukasz Krzemień i Daniel Olsson Trkulja.

W spotkaniu w Sanoku padło dziewięć bramek, Pasy wygrały, ale dopiero w dogrywce. Złotego gola strzelił w 31 sekundzie dodatkowego czasu gry Adam Raska.

Zacięte spotkanie oglądali kibice w Katowicach. Lider rozgrywek nieoczekiwanie w połowie spotkania przegrywał z Podhalem 1:3. Ślązacy pokazali jednak, że są do sezonu rewelacyjnie przygotowani. Odrobili straty w drugiej tercji, a w decydującej odsłonie strzelili trzy gole i mecz zakończył się rezultatem 6:3. GieKSa odniosła dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Na lodowisku w Sosnowcu hokeiści z Tychów objęli prowadzenie już w 20 sekundzie. Krążek do siatki skierował reprezentant Polski Filip Komorski. Później padła tylko jedna bramka i tyszanie wyjechali z Sosnowca z trzema punktami.

9. kolejka TAURON Hokej Ligi

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 8:0 (1:0, 4:0, 3:0).

Bramki: 1:0 Ville Heikkinen (13), 2:0 Kalle Valtola (27), 3:0 Łukasz Krzemień (28), 4:0 Łukasz Krzemień (32), 5:0 Jan Sołtys (33), 6:0 Daniel Olsson Trkulja (46), 7:0 Daniel Olsson Trkulja  (53), 8:0 Carl Ackered (55).

Kary: Unia - 8, KH - 4 minuty. Widzów 1 250.

GKS Katowice - PZU Podhale Nowy Targ 6:3 (1:1, 2:2, 3:0).

Bramki: 1:0 Phil Kiss (7), 1:1 Hampus Olsson (19), 1:2 Łukasz Kamiński (31), 1:3 Alexander Szczechura (36), 2:3 Olli Iisaka (39), 3:3 Santeri Koponen (40), 4:3 Shigeki Hitosato (41), 5:3 Hampus Olsson (53), 6:3 Hampus Olsson (60).

Kary: GKS - 12, Podhale - 14 minut. Widzów 852.

Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia Kraków 4:5 po dogrywce (1:1, 0:2, 3:1 - 0:1).

Bramki: 1:0 Johan Ceder (2), 1:1 Daniel Krenzelok (5), 1:2 Martin Latal (34), 1:3 Martin Kasperlik (39), 2:3 Sami Tamminen (41), 2:4 Sebastian Brynkus (43), 3:4 Lauri Huhdanpaa (50), 4:4 Dawid Musioł (55), 4:5 Adam Raska (61).

Kary: STS - 6; Cracovia – 4 minuty. Widzów: 1 300.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).

Bramki: 0:1 Filip Komorski (1), 0:2 Bartłomiej Pociecha (49).

Kary: Zagłębie - 8, GKS Tychy - 10 minut. Widzów 2000.

W 9. min. Patryk Krężołek (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego.