Wreszcie radośnie przy Reymonta

• date_range Piątek, 2013.03.01 05:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
Piłkarze Wisły Kraków pokonali 2-0 Jagiellonię Białystok w pierwszym meczu ćwiercfinału Pucharu Polski

Posłuchaj Kamila Kosowskiego...
Mecz Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok/fot.Piotr Szewczyk

W meczu kończącym pierwszą serię spotkań ćwierćfinału Pucharu Polski Wisła Kraków po golach Rafała Boguskiego pokonała Jagiellonię Białystok 2:0.

Jagiellonia nie składała broni i groźnie atakowała, jednak Tomasz Kupisz nie był w stanie trafić w 51 minucie nawet z rzutu karnego. W 58. minucie Adam Dźwigała zagłówkował jeszcze w słupek bramki Wisły .

Zaliczka Wisły przed planowanym na 12 marca rewanżem mogła jednak także być wyższa, ale w 75. minucie w doskonałej okazji Michał Chrapek uderzył wysoko nad bramką gości.

Odnotujmy debiut w pierwszej drużynie Wisły 17-letniego Pawła Stolarskiego, reprezentanta Polski w swojej kategorii wiekowej.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
1:0 - Boguski 39'
2:0 - Boguski 45'

Składy:

Wisła Kraków : Pareiko - Jovanović, Chavez, Głowacki, Jaliens - Sobolewski, Wilk - Małecki, Iliev (64' Stolarski), Kosowski (90+2' Sikorski) - Boguski (69' Chrapek).

Jagiellonia Białystok : Słowik - Norambuena, Ukah, Dźwigała, Hanzel - Kupisz, Pazdan, Bandrowski (65' Grzyb), Kim (73' Frankowski), Quintana - Plizga (85' Smolarek).

Żółte kartki: Chavez, Kosowski, Iliev, Głowacki (Wisła) oraz Pazdan, Plizga, Ukah (Jagiellonia).
Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Widzów: 9833.