Włochy-Chorwacja 1:1

• date_range Czwartek, 2012.06.14 19:19 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:49 )
Zespół Slavena Bilica bliżej ćwierćfinału Euro 2012.

Zdjęcia z treningu Włochów w Krakowie. Foto: Paweł Krawczyk/UMK

Drugie spotkanie w finałach Mistrzostw Europy i drugi remis Squadry Azzurich. Włosi zremisowali z Chorwacją w Grodzie Przemysława 1-1, choć mogli i powinni wygrać to spotkanie. Od pierwszej minuty zespół Cesare Prandellego atakował bramkę Stipe Pletikosy, ale Chorwaci umiejętnie się bronili. Do czasu. W 39 minucie Andre Pirlo przymierzył jak należy z rzutu wolnego z około 25 metrów i piłka wpadła do chorwackiej siatki tuż obok słupka. Włoska nawałnica trwała w najlepsze, ale do przerwy Chorwaci jakoś dotrwali. W przerwie generał Slaven Bilić zapewne ostro strofował swoich rekrutów i na efekty nie trzeba było długo czekać. Modrić i spółka postawili się Włochom i na boisku zaczęła się futbolowa wojna. W 72 minucie chorwackie sektory na stadionie w Poznaniu oszalały z radości.

Piłkę do włoskiej bramki wpakował Mandzukić. Dokońcowego gwizdka sędziego wynik nie ulegl już zmianie. Chorwacja ma na koncie 4 punkty i jest już blisko ćwierćfinału, no ale przed nią jeszcze pojedynek z Hiszpanią.