Mecz rozpoczął się dosyć nerwowo. W pierwszej kwarcie oba zespoły sprawiały wrażenie zdenerwowanych, przez co wynik się zmieniał jak w kalejdoskopie. Raz prowadził zespół z Madrytu a raz na proawdzenie wychodziły krakowianki. Ostatecznie skuteczniejsze były gospodynie, które dzięki dobrej końcówce wygrały pierwsza odsłonę meczu 19-16.

Druga część gry to popis gry Wisły Can Pack. "Biała Gwiazda" grała pewnie i piekielnie skutecznie. Na parkiecie brylowała przede wszystkim Quigley, która co chwilę celnie rzucała do kosza przeciwniczek. Straty z pierwszej kwarty zostały odrobione błyskawicznie a do końca drugiej części gry, krakowianki zdołały jeszcze uzyskać jedenastopunktową przewagę, która okazała się kluczowa dla przebiegu całego spotkania.

Po fantastycznej grze w drugiej kwarcie przyszła kolej na lekki falstart w kolejnej części gry. W pewnym momencie przewaga Wisły stopniała nawet do 5 punktów, ale na szczęście w składzie "Białej Gwiazdy" są Quigley i Lavender, które potrafiły odrobić straty z tej kwarty i ostatecznie zapewnić drużynie dziewięciopunktową przewagę przed decydującą partią.

IV kwarta to popis gry Lavender, która w pojedynkę poprowadziła Wisłę do pewnego zwycięstwa. 11 punktów gwiazdy z Krakowa pozwoliło spokojnie wygrać tę odsłonę 19-16 i ostatecznie cieszyć się z wysokiego zwycięstwa 76-62.

Wiślaczki zanotowały zatem udany rewanż na drużynie Rivas Ecopolis. W pierwszym meczu między tymi zespołami nieco lepsza okazała się drużyna z Madrytu. Rivas wygrało w Krakowie z „Białą Gwiazdą” 62-60. Wisła podtrzymała także świetną passę wygranych w meczach wyjazdowych. W dotychczasowych siedmiu meczach "Biała Gwiazda" wygrała cztery, z czego wszystkie były spotkaniami wyjazdowymi. Dla odmiany krakowianki na swoim parkiecie tylko przegrywają. Liczymy jednak, że ta tendencja wkrótce się odmieni.

RIVAS Ecopolis Madryt 62 - 76 WISŁA Can Pack Kraków

(19-16 ;13-27 ;16-14 ;14-19)

Skład Rivas: L. Nicholls, G. Ocete, F. Eldebrink, C. Bermejo Moreno, Q. Casas, R. Allison, V. Gimeno, L. Gil, L. Quevedo, C. Muhate

Skład Wisły: D. Mc Cray, C. Ouvina, P. Pawlak, J. Zurowska, Z. Tamane, K. Krezel, A. Szott-Hejmej, M. Jujka, J. Lavender, A. Quigley

Tak relacjonowaliśmy dla Państwa to spotkanie:

IV kwarta:

10' Nie trafia swojego rzutu Eldebrink i Wiślaczki wygrywają cały mecz 62-76!!!! Brawo! Świetna passa w meczach wyjazdowych podtrzymana!

10' Trafiają kolejno Lavender i Quigley. Celnym rzutem odpowiada jeszcze Allison, ale do końca już tylko 30 sekund! (62-76)

9' Nie trafia Lavender, ale myli się także Ocete. Do końca 1,5 minuty. Tu się juz wiele zmienić po prostu nie może!

8' Ocete trafia za dwa punkty i zmniejsza stratę swojej drużyny do 13 punktów. Przerwa na żądanie dla Wisły, trzeba się uspokoić. (59-72)

8' Lavender raz jeszcze. Teraz wychodzi kto jest liderem tej drużyny. W odpowiedzi jednak ładnym rzutem za trzy punkty popisuje się Casas. (57-72)

7' Casas jednak nie trafiła a w odpowiedzi świetny rzut Lavender! (54-70)

6' Odpowiada jednak Casas, która dodatkowo jest faulowana i będzie okazja do akcji trzypunktowej. (54-68)

6' Piłka trafiła do Lavender, która spokojnie podwyższa prowadzenie Wisły. One tego już nie mogą przegrać! (52-68)

5' Seria fauli z oby stron, ale ostatecznie piłkę mają krakowianki. (52-66)

4' Znowu niecelnie Nicholls, tym razem za dwa punkty a Quigley wykorzystuje okazję do podwyższenia wyniku. (52-66)

4' Nicholls nie trafia za trzy punkty. Piłka dla Wisły i celny rzut Żurowskiej. (52-64)

3' Lavender trafia za dwa punkty i dodatkowo jest faulowana. Dorzuca zatem punkt z rzutu osobistego. (52-62)

3' Faulowana Bermejo Moreno dobrze rzuca rzuty osobiste. (50-59)

2' Trafia Lavender! Wiślaczki muszą za wszelką cenę utrzymać prowadzenie. (48-59)

1' Oba zespoły zaczynają IV kwartę od niecelnych rzutów. (48-57)

1' Zaczynamy ostatnią odsłonę gry!

III kwarta:

10' Za dwa punkty trafiła Quigley a chwilę później faulowana była Ouvina, która wykonuje rzuty osobiste. Żaden z nich nie był jednak celny. Koniec słabej dla Wisły kwarty. Można powiedzieć - na szczęście. Wynik: 48-57

10' Dwupunktową akcją odpowiada Lavender a chwilę później myli się Eldebrink. (48-55)

9' Nicholls celnie rzuca za dwa punkty i już tylko 5 punktów przewagi Wisły. Nie dzieje się dobrze na parkiecie w Madrycie. (48-53)

8' Kolejny faul Wisły (już czwarty) i dwa rzuty osobiste ma Nicholls. Oba trafiła. (46-53)

7' "Biała Gwiazda" na szczęście dobrze zareagowała. Dwie dobre akcje celnymi rzutami zakończyły Ouvina i Quigley. (44-53)

7' Mc Cray faulije Allison, która celnie wykonuje dwa rzuty osobiste. (44-49)

6' Seria strat i przechwytów z obu stron. Trzecia kwarta jest zdecydowanie mniej ciekawa niż druga. (42-49)

6' Allison dodatkowo rzuca jeden rzut osobisty bo w poprzedniej akcji była faulowana. Na szczęście chwilę później trafia Mc Cray. (42-49)

5' Wiślaczki źle grają w tej kwarcie. Błąd kroków Quigley i Allison trafia za dwa punkty. Przewaga topnieje. (41-47)

4' Trafia w końcu Eldebrink, jedyna zawodniczka, która rzuca punkty dla Rivas w tej kwarcie. (39-47)

4' Słabą skuteczność mają gospodynie w tym meczu. Trzy niecelne rzuty z rzędu nie pozwalają im na razie na zbliżenie się do prowadzących Wiślaczek. (36-47)

3' Gramy punkt za punkt. Celnie rzuciła Szott - Hejmej to odpowiedziała ponownie Eldebrink. (36-47)

2' W końcu celnie rzuciła Quigley, ale szybka odpowiedź gospodyń, które zmniejszają stratę za sprawą Eldebrink. (34-45)

1' III kwartę zaczęliśmy od festiwalu niecelnych rzutów. Kolejno pudłowały: Nicholls, Ouvina i Lavender. (32-43)

1' Zaczynamy III kwartę. Oby była tak dobra jak druga!

II kwarta:

10' Za dwa punkty trafia w tej kwarcie jeszcze Casas, dzięki czemu zmniejsza nieco straty swojego zespołu. Mamy koniec II kwarty, bardzo dobrej w wykonaniu Wisły! Wynik: 32-43

10' Allison redukuje przewagę dwupunktową akcją, ale Szott - Hejmej także się nie myli. (30-43)

9' Faulowana Nicholls, ale wykorzystuje tylko jeden rzut osobisty. Wiślaczki zbierają piłkę i celnie rzuca Lavender. (28-41)

9' Szott - Hejmej skutecznie rzuca i mamy dziesięciopunktową przewagę Wisły. Chwilę później punkty dokłada Quigley i przewaga jest już duża. (27-39)

8' Szybka akcja "Białej Gwiazdy" i Lavender trafia za dwa punkty. (27-35)

8' Jest w końcu odpowiedź gospodyń. Szott - Hejmej fauluje Alisson a ta oddaje dwa celne rzuty osobiste. (27-33)

7' Dwa celne rzuty osobiste Quigley. W akcji Rivas pomyliła się tym razem Nicholls, atak Wiślaczek i Quigley rzuca za 2 punkty. Przewaga rośnie. (25-33)

7' Ouvina podwyższa prowadzenie Wisły. Chwilę później piłkę traci Gil a wracając fauluje dodatkowo Quigley. Będą rzuty osobiste, ale wcześniej przerwa dla trenera Rivas. (25-29)

6' Przerwa przyniosła zamierzony skutek. Dwie szybkie akcje Tamane i Wiślaczki wracają na prowadzenie. (25-26)

5' Allison trafia kolejny raz i mamy przerwę na żądanie dla Wisły. (25-22)

5' Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Tym razem celny rzut Allison i Rivas prowadzi jednym punktem. (23-22)

4' Quigley znowu skuteczna w ataku, celnie rzuca za 2 punkty. Po chwili faul w ataku gospodyń. To już trzecie przewinienie na początku tej kwarty. Mamy przerwę na żądanie. (21-22)

3' Faulowana Casas, która nastepnie oddaje dwa celne rzuty osobiste i Rivas wraca na prowadzenie. (21-20)

2' Wiślaczki pierwszy raz w meczu wychodzą na prowadzenie! Najpierw trafiła Lavender, następnie Quigley. Oby tak dalej. (19-20)

1' Seria strat po stronie Rivas, ale dwukrotnie myli się Lavender. Takie okazje trzeba wykorzystywać. (19-16)

1' Zaczynamy II kwartę meczu.

I kwarta:

10' Niecelny rzut Żurowskiej i koniec kwarty. Po 10 minutach meczu prowadzą gospodynie. Wynik: 19-16.

9' Quigley doprowadza do remisu 16-16, ale chwilę później Eldebrink rzuca pierwszą w tym meczu "trójkę" i na prowadzeniu znowu koszykarki z Madrytu. (19-16)

8' Co Wiślaczki odrobią straty to gospodynie odbudowują przewagę. Do kosza trafiły Eldebrink i Casas. Dla Wisły punkty rzuciła Szott - Hejmej. (16-14)

7' Wisła wyprowadza dwa ciosy i znowu doprowadza do remisu. Trafiły kolejno Quigley i Żurowska (12-12)

7' Seria szybkich akcji z obu stron. Dla Wisły trafia Lavender a dla Rivas Nicholls i Gil. (12-8)

6' Rivas znowu na prowadzeniu. Niezawodna Nicholls znowu skutecznie rzuca. (8-6)

5' Quigley najpierw nie trafiła za 3 punkty, ale chwilę później rehabilituje się celną "dwójką" i mamy remis. (6-6)

4' Jest odpowiedź Wisły. Mc Cray trafia za 2 punkty i zmniejsza prowadzenie gospodyń. (6-4)

3' Rivas wychodzi na prowadzenie. Najpierw faulowana była Nicholls, która celnie wykonała dwa rzuty wolne a chwilę później szybką akcję wykończyła Eldebrink. (6-2)

2' Seria strat i niecelnych rzutów z obu stron. W szeregi koszykarek wkrada się zbyt dużo nerwowości.

1' Pierwsze punkty zdobywają gospodynie. Celnie za 2 punktu rzuciła Nicholls, ale chwilę później skutecznie odpowiedziała Lavender. (2-2)

1' Zaczynamy grę o ważne punkty!

Przed meczem:

19.56 W pierwszym meczu między tymi zespołami nieco lepsza okazała się drużyna z Madrytu. Rivas Ecopolis wygrało w Krakowie z „Białą Gwiazdą” 62-60. Liczymy, że na parkiecie rywalek Wiślaczki odbiorą sobie z nawiązką to, co zostało im zabrane na własnym parkiecie.

19.5 2 Obie drużyny prezentują wyrównany poziom, ale wydaje się, że faworytkami dzisiejszego spotkania są krakowianki, które świetnie sobie radzą w tym sezonie Euroligi na wyjazdach. Wiślaczki zanotowały komplet wyjazdowych zwycięstw i mają ochotę podtrzymać dobrą passę w starciu z Rivas. Niestety tak dobrze nie idzie zespołowi "Białej Gwiazdy" w meczach domowych. W tych poniosły one komplet porażek.

19.50 Już za około 10 minut na parkiet w Madrycie wybiegną zespoły Rivas Ecopolis i Wisły Can Pack, aby stoczyć bój o kolejne punkty w Eurolidze. Dla obu zespołów jest to bardzo ważny mecz, ponieważ zarówno Rivas, jak i Wisła mają po 9 punktów. Jedna z drużyn ma dzisiaj szansę na wypracowanie sobie wygodnej przewagi.