Pierwsza połowa rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia. Już w 2 minucie na prowadzenie wyszli goście. Na lewej stronie dobrze zachował się Magiera, który minął jednego rywala i dośrodkował. W polu karnym czaił już się Gergel, który nabiegł na piłkę i mocnym strzałem z woleja nie dał szans Buchalikowi.

Na odpowiedź Wisły nie musieliśmy jednak długo czekać. Trzy minuty później fatalnie piłkę wybijali z własnego pola karnego obrońcy Górnika, futbolówka trafiła do Boguskiego, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam ze Steinborsem.

Na tym skończyły się jednak emocje w pierwszej połowie. Przez kolejne 40 minut oba zespoły grały na stojąco. Jedyną niezła okazję miał Madej, który w 35 minucie huknął na bramkę Buchalika z 25 metrów. Dobrze zachował się jednak golkiper Wisły i złapał ten strzał.

Początek drugiej połowy to znowu mocne uderzenie. Kibice jeszcze nie zdążyli się rozsiąść na swoich miejscach a Wisła już prowadziła 2-1. Steinbors zderzył się w polu karnym z własnym obrońcą, do piłki doszedł Garguła i w łatwy sposób zapewnił Białej Gwieździe prowadzenie.

4 minuty później Wisła zwiększyła swoje prowadzenie. Jankowski podał do Burligi, ten nawinął w polu karnym jednego przeciwnika i silnym strzałem nie dał szans Steinborsowi.

Po straconych dwóch golach Górnik wcale nie ruszył do gwałtownych ataków. Mimo podwójnej zmiany, to Wisła ustrzeliła kolejnego gola. W 66 minucie rzut rożny krótko rozegrał wprowadzony chwilę wcześniej Stilić z Gargułą. Ostatecznie dośrodkował ten pierwszy, na dalszym słupku stał Brożek, który wbił piłkę do siatki!

Do końca meczu oba zespoły nie stworzyły już stuprocentowych okazji. Wisła wygrała na własnym boisku z Górnikiem 4-1 i wskoczyła na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Wisła Kraków  4 - 1  Górnik Zabrze

0-1 Gergel (2')

1-1 Boguski (5')

2-1 Garguła (46')

3-1 Burliga (50')

4-1 Brożek (66')

Skład Wisły: Buchalik – Jović, Głowacki, Sadlok, Burliga – Jankowski (88' Stjepanović), Dudka, Garguła – Boguski (81' Barrientos), Guerrier (63' Stilić), Paweł Brożek.

Skład Górnika: Šteinbors – Danch, Szeweluchin, Magiera – Gergel, Kurzawa, Grendel, Kosznik – Iwan(61' Cerimagić), Madej (83' Przybylski) – Skrzypczak (61' Łuczak).