Jadąca po oczekiwane od 29 lipca wyjazdowe zwycięstwo Wisła kompletnie zawiodła swoich kibiców. Krakowianie zdobyli z Podbeskidziem punkt, ale popełniali juniorskie błędy w obronie, pozwalając najgorszemu atakowi polskiej Ekstraklasy z każda minutą podchodzić bliżej bramki Białej Gwiazdy. Prawdziwy dzień konia miał jednak Michał Miśkiewicz, który mówiąc po piłkarsku „łapał wszystko w zęby” broniąc swój zespół w nieprawdopodobnych sytuacjach.

Tak było w 14 minucie gdy po strzale Paweli głową z 5 metrów golkiper Wisły cudem wyłuskał futbolówkę z linii bramkowej. 6 minut później Miśkiewicz obronił uderzenie z 20 metrów Slobody. Prawdziwy kunszt bramkarski wychowanek Kmity Zabierzów pokazał jednak w 22 minucie. Po dalekim rzucie z autu Sokołowksiego, najwyżej do główki wyskoczył Jovanović. Piłka wypadła jednak pod nogi Paweli, a ten z 10 metrów nie zdołał pokonać wspaniale interweniującego „Miska”.

Wisła, przez 45 minut nie potrafiła stworzyć sobie prawdziwie dogodnej okazji na zdobycie prowadzenia. Jedyny przebłysk krakowianie zaliczyli w 11. minucie, gdy z rzutu wolnego miękką wrzutką Pawła Broszka obsłużył jego brat Piotr. Z bramki jednak wyszedł świetnie Zajśc, skracając kąt najlepszemu strzelcowi Białej Gwiazdy.

W drugiej połowie siły ataków gospodarzy nieco zelżały. Mimo to Wisła nadal była w opałach. W 55 minucie po strzale Sokołowskiego piłka uderzyła w poprzeczkę. Potem nieco lepiej radzili sobie Wiślacy. Centrostrzały Guerriera i bomba Garguły z rzutu wolnego nie znalazły jednak drogi do bramki. tak samo było na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy Guerrier świetnie podał w głąb pola karnego, piłkę odbił Boguski, ale ta minęła tylko słupek, bo nie zdołał tego zamknąć Sarki. W końcówce znów zrobiło się gorąco pod bramką Miśkiewicza. Do końca jednak golkiper zadbał o to, by nazywać go po meczu bohaterem spotkania.

Przed spotkaniem Wisła uchodziła za murowanego faworyta. Jak się jednak okazało, po ostatnim gwizdku sędziego krakowianie mogą się cieszyć, że z boiska ostatniej drużyny w tabeli wywożą jakikolwiek dorobek. Zdobyty punkt pozwolił jednocześnie przesunąć się w tabeli. Po zakończonej właśnie pierwszej rundzie rozgrywek Biała Gwiazda jest druga, do prowadzącej Legii tracąc zaledwie 3 punkty.

PODBESKIDZIE Bielsko-Biała 0 : 0 WISŁA Kraków

Skład Podbeskidzia: Zając - Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski -Sokołowski, Łatka-żk ,Sloboda, Malinowski('68 Adu), Pawela('77 Wodecki), Krzysztof Chrapek('46 Deja)

Skład Wisły: Miśkiewicz - Burliga, Jovanović, Głowacki, Piotr Brożek - Boguski, Michał Chrapek-żk('65 Małecki), Stjepanović, Garguła, Guerrier - Paweł Brożek('74 Sarki)

90:00+3 Koniec meczu! Wisła z wielkim szczęściem wydziera w Bielsku-Białej jeden punkt

90:00 +2 Ależ kiks Głowackiego w polu karnym! Piłka wypada pod nogi Wodeckiego,a ten z 12 metrów przestrzela!

90:00 Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty

'87 Miśkiewicz pewnie łapie piłkę po wrzutce z rzutu wolnego i rozpoczyna akcję swojego zespołu.

'83 Akcja meczu Boguskiego! Guerier świetnie podał wgłąb pola karnego, piłkę odbił pomocnik Wisły, ale piłka minęła tylko słupek, bo nie zdołał tego zamknąć Sarki

'81 Potężne uderzenie Garguły z rzutu wolnego z okolic 30 metra łapie bez kłopotów Zajac.

'79 Błąd Miśkiewicza, który wziął się za kiwanie Łatki, ale na jego szczęście po wślizgu pomocnika Podbeskidzia piłka wyszła na aut.

'77 Ostania zmiana w ekipie Leszka Ojrzyńskiego. Opuszcza boisko Fabian Pawela, zastępuje go Wodecki

'75 Pozornie niegroźna akcja zmusiła Zajaca do ofiarnego wybicia piłki do której zbliżał sie Patryk Małecki. Dużo zamieszania robi tutaj potężny wiatr, zmianiający tor lotu futbolówki

'74 Druga zmiana w zespole Wisły. Schodzi Paweł Brożek, wchodzi Emmanuel Sarki

'71 Guerrier z lewego skrzydła wstrzeliwuje piłkę! Na raty, z ogromnym trudem łapie Zajac!

'68 Fabian Pawela podpalił się nieco uderzając sprzed pola karnego. Piłka wypada za boisko, a tymczasem kibice oklaskami żegnają Malinowksiego. No boisku od kilku sekund Adu

'65 Zmiana w drużynie Wisły. Patryk Małecki zmienia Michała Chrapka.

'62 Starcie w polu karnym Wisły między Piotrem Brożkeiem,a Łatką, kończy się nienajlepiej dla tego pierwszego. Zawodnik Białej Gwiazdy uderzony bardzo mocno w głowę

'59 Strzał Guerriera z lewego skrzydła! Pierwszy celne uderzenie Wiślaków broni na raty Zajac!

'58 Kontra Wisły- w pole karne wpadł rozpędzony Paweł Brożek i ...potknął się na piłce

'55 Poprzeczka ratuje Wisłę przed bramką po główce Sokołowskiego. Zawodnik Podbeskidzia zupełnie niepilnowany w polu karnym!

'54 Strzał Malinowksiego z 20 metrów wprost w rękawice Miśkiewicza

'50 Pachniało rzutem karnym dla Podbeskidzia, ale Dariusz Łatka po starciu z Gargułą skorzystał nieco z warsztatu aktorskiego i teatralnie upadł na 7 metrze. Sędzia nie miał watpliwości i ukarał zawodnika żółta kartką

'47 Wygląda na to, ze reprymenda w szatni nie była zbyt dosadna, bo Biała Gwiada na drugą połowę wyszła nie lepsza.Dziury w obronie aż kują w oczy.Teraz Deja w trudnej sytuacji uderzył czysto, ale znów broni Miśkiewicz

'46 Sędzia zaczyna drugą połowę spotkania

45:00 Koniec I połowy! Po 45 minutach można śmiało stwierdzić, ze tylko cud uratował Wisłę przed co najmniej trzybramkowym bagażem do szatni

'45 Telichowski! Nikt nie krył zawodnik gospodarzy po prostopadłym podaniu! Znów broni Miśkiewicz!

'43 Kapitalna akcja Malinowksiego, który zszedł z lewego skrzydła i uderzył tuż obok dłuższego słupka bramki Wisły!

'42 Ależ ślicznie do strzału z "nożyc" składał się Krzysztof Chrapek. Piłka odbija się jeszcze od Burligi i wypada na róg

'39 Boguski pokazał teraz każdemu młodemu adeptowi piłki nożnej, jak NIE dośrodkowywać. Piłka zamiast w pole karne poleciała wprost w trybunę

'36 Ładne rozegranie Boguskiego do Garguły, ale ten nie zdołał uderzyć wysoko lecącej piłki i ta ląduje w rękach Zajaca

'34 Tym razem sędzia nie miał juz wątpliwości. Wyjatkowo złośiwy faul Chrapka ukarany żółta kartką. Nie pomagają nawet negocjacje kapitana Białej Gwiazdy

'33 Brzydki faul Malinowksiego na Boguskim. Sędzia jednak na razie kartki nie wyciąga

'30 Teraz strzał Sokołowskiego z prawej strony. Zupełnie nieudane zagranie i piłkę bez kłopotu wyłapuje Miśkiewicz

'27 W końcu niezła okazja Białej Gwiazdy. Po serii ładnych wymian piłek z prawego skrzydła na dalszy słupek dośrodkował Chrapek, a piłkę strącił Guerrier. Strzał próbował dobijać Burliga, ale ten wcześniej zaliczył pozycję spalona

'22 Coś nieprawdopodobnego! Miśkiewicz znów wybrania strzał, który powinien dac gospodarzom bramkę! Po dalekim rzucie z autu Sokołowksiego, najwyżej do główki wyskoczył Jovanović. Piłka wypadła jednak pod nogi Paweli, a ten z 10 metrów nie zdołał pokonać wspaniale interweniującego golkipera Białej Gwiazdy!

'20 Podbeskidzie wychodzi 5 na 4 ! Sloboda uderza z 20 metrów,a Miśkiewicz z największych trudem paruje futbolówkę na bok

'18 Niesamowita akcja Slobody! Zawodnik gospodarzy wyminął dwóch WIślaków i mając miejsce do uderzenia z "16" zbyt długo się wachał dając czas do powrotu dla Głowackiego

'17 WIsła przez chwile w ataku pozycyjnym. "Górale" jednak skutecznie czyszczą i kreują wyjątkowo groźne akcje

'14 Uff! Daleko rzut z autu i głowa z najbliższej odległości uderzał Pawela. Cudem piłkę odbija Miśkiewicz, a przed dobitką do "pustaka" krakowian uratował wybiciem za linię końcową Głowacki

'12 Teraz strzał Paweli. Miśkiewicz wznowi z piątego metra

'11 Ależ szansa Wisły Kraków po rzucie wolnym! Krótkie, miękkie rozegranie Piotrka do Pawła, a ten w trudnej sytuacji będąc 4 metry od bramki nie zdołał trafić do bramki Zajaca!

'10 W końcu płynna akcja Wisły zakończona czystym strzałem Chrapka. Uderzenie zablokowane jednak przez obrońcę

'8 Spore zamieszanie w polu karnym Wisły1 Ostatecznie Pawela fauluje Chrapka w ataku

'6 Indywidualna akcja Pawła Brożka i jego strzał z 16 metrów. Piłka odbita wpada pod nogi Garguły, a ten mimo czasu i miejsca uderzył słabo obok słupka bramki Zajaca

'4 Po akcji Wisły z kontratakiem wyszedł Krzysztof Charpek, w porę jednak zatrzymany przez Jovanovicia

'2 Z wielkim impetem na Wisłę ruszyli gospodarze. Prawą stroną bez kłopotu przedarł się Sokołowski i zacentrował do środka. Tam jednak na posterunku Głowacki. Po chwili Sokołowski próbował jeszcze strzału sprzed pola karnego, ale bez problemu futbolówkę wyłapał Miśkiewicz

'1 Gramy! Od połowy zaczynają ubrani dziś w całości na czerwono gracze krakowskiej Wisły

20:28 Piłkarze już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek w starciu najlepszej defensywy i najgorszego ligowego ataku

20:20 W składzie WIsły od pierwszej minuty zobaczymy Piotra Brożka. Obrońca zastąpi dziś leczącego kontuzję Gordana Bunozę.

20:10 Zdobycz punktowa pozwoli Wiśle zakończyć rundę jesienną w roli wicelidera. Przed rozpoczęciem sezonu taki wynik typowaliby wyłącznie niepoprawni optymiści, tymczasem Biała Gwiazda z kolejki na kolejkę prezentowała się lepiej. Jeśli dziś z Bielsko-Białej krakowianie wywiozą 3 punkty, to do prowadzącej Legii tracić będą już tylko jedno "oczko".

19:55 Dzisiejszy rywal Wisły- drużyna Podbeskidzia, to według ekspertów murowany kandydat do spadku. Takie przedsezonowe tezy zdają się potwierdzać w wynikach osiąganych przez "Górali". W dotychczasowych 14 spotkaniach bielszczanie wygrali tylko raz, a na swoim koncie uzbierali ledwie dziewięć punktów

19:40 Na wyjazdowe zwycięstwo Biała Gwiazda czeka od...29 lipca, gdy po dramatycznej końcówce krakowianie pokonali w Kielcach Koronę. Wówczas trenerem "złocisto-krwistych" był Leszek Ojrzyński, dziś szkoleniowiec bielszczan. Czy postać charyzmatycznego szkoleniowca przyniesie znów Wiśle szczęście?