- A
- A
- A
Weekend z małopolską piłką WYNIKI
Nie tylko ekstraklasą żyją piłkarscy kibice. Puszcza Niepołomice swoich fanów ucieszyła drugi raz z rzędu...W pierwszej lidze Puszcza Niepołomice pokonała Dolcana Ząbki 2:1. Choć to goście objęli prowadzenie, to w drugiej połowie gospodarze zdobyli dwie bramki po strzałach Sebastiana Janika i Łukasza Nowaka. Wyrównująca bramka dla Puszczy padła po rzucie karnym za faul Rafała Leszczyńskiego w polu karnym. Bramkarz powołany przez Adama Nawałkę do kadry zobaczył też od sędziego czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska.
Puszcza Niepołomice - Dolcan Ząbki 2:1 (0:1)
0:1 Dariusz Zjawiński 23'
1:1 Sebastian Janik (k.) 54'
2:1 Łukasz Nowak 85'
Składy:
Puszcza Niepołomice: Stępniowski - Szymonik (80' Borovicianin), Biernat, Benevente, Mikołajczyk (90' Zontek), Kałat, Uwakwe, Strózik (79' Nowak), Biel, Janik, Cholewiak.
Dolcan Ząbki: Leszczyński - Jakubik, Klepczarek, Długołęcki, Matuszczyk, Piesio (73' Tarnowski), Świerblewski (52' Humerski), Bazler (84' Mazek), Zjawiński, Wiśniewski, Matuszek.
Żółte kartki: Benevente, Strózik, Biernat i Mikołajczyk (Puszcza) oraz Jakubik i Piesio (Dolcan)
Czerwona kartka: Leszczyński (Dolcan) /52', za faul/
**********************************************
Kolejny mecz przegrała Termalica Bruk-Bet Nieciecza i spada coraz niżej w ligowej tabeli. Gospodarze stracili gola już na początku spotkania, a gdy po pół godzinie gry z boiska wyleciał bramkarz "Słoników", wydawało się, że wygrana gości jest przesądzona. Termalica ambitnie walczyła do końca o remis. Jednak bez powodzenia.
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
0:1 Grzegorz Bonin 7'
Składy:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Kasprzik - Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki (83' Pawlusiński), Piekarski (54' Kiełb), Pielorz, Kaczmarczyk, Sołdecki, Biskup (32' Nowak), Drozdowicz.
Górnik Łęczna: Prusak - Mraz, Szmatiuk, Kalkowski, Bielak, Nowak, Zawistowski (66' Kozacuks), Sasin, Bonin (89' Niktović), Szałachowski (65' Niedziela), Zwoliński.
Żółte kartki: Zwoliński i Prusak (Górnik)
Czerwona kartka: Kasprzik (Termalica) /30', za zagranie ręką poza polem karnym/
**********************************************
Zamykający tabele Okocimski Brzesko przegrał w Płocku z drużyną z czołówki pierwszej ligi 0:1 choć "Piwosze" stawili mocny opór gospodarzom. Najmocniejszym punktem Okocimskiego był bramkarz Marek Pączek wystawionyczęsto na ciężką próbę.
Wisła Płock - Okocimski Brzesko 1:0 (1:0)
1:0 Marcin Krzywicki 34'
Składy:
Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański, Góralski, Burkhardt (89' Nadolski), Janus, Kaczmarek, Dziedzic (72' Wlazło), Krzywicki (90' Grudzień).
Okocimski Brzesko: Pączek - Wieczorek, Jacek, Ryś, Sobotka (61' Wojcieszyński), Darmochwał (77' Abubakar), Nawrot, Niechciał, Cebula, Buras (63' Termanowski), Szewczyk.
Żółte kartki: Burkhardt, Kiełpin, Hiszpański i Góralski (Wisła) oraz Cebula (Okocimski).
**********************************************
Sandecja przywozi ze Świnoujścia punkt po remisie 1:1. Wiadomo było, że choć Flota jest w dolnej części ligowej tabeli, to nie będzie to łatwe spotkanie dla sądeczan. Raz, że Sandecja musiała czuć w kościach dogrywkę i karne z pucharowego meczu z Widzewem. Dwa, że sądeczanie musieli pokonać kilkaset kilometrów na drugi koniec kraju. W tej sytuacji remis trzeba uznać za dobry wynik dla gości.
Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)
0:1 Fabian Fałowski 9'
1:1 Ensar Arifović 77'
Składy:
Flota: Gąsiński - Jasiński, Zalepa, Stasiak, Opałacz - Wrzesień (69' Mokwa), Niewiada, Szałek (60' Arifović), Grzelak (77' Kolendowicz) - Bodziony - Śpiączka.
Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Bębenek, Margol (88' Górski), Nather, Kosiorowski - Grzeszczyk (68' Szczepański) - Fałowski (73' Badaljan).
Żółte kartki: Opałacz i Bodziony (Flota) oraz Nather i Petran (Sandecja).
**********************************************
Jeden punkt z jeszcze trudniejszego terenu przywozi Kolejarz Stróże, który bezbramkowo zremisował w Bełchatowie. W meczu z liderem tabeli goście liczyli przede wszystkim na kontry i Piotra Rockiego. Gospodarze mieli przewagę, częściej utrzymywali się przy piłce, ale gola nie zdobyli. Najbliżej tego celu byli kilka minut przed przerwą gdy Mateusz Mak trafił w poprzeczkę.
PGE GKS Bełchatów - Kolejarz Stróże 0:0
Składy:
GKS Bełchatów: Malarz - Basta, Wilusz, Baranowski, Szymorek, Sawala, Baran, Mateusz Mak (84' Prokić), Wacławczyk, Renusz - Michał Mak (71' Szymański).
Kolejarz Stróże: Radliński - Majchrzak (46' Wolański), Bajdur (62'Szymański), Szufryn, Stefanik - Rocki (85' Kaliciak), Cichy, Markowski, Gryźlak, Trochim, Niane.
Żółta kartka: Stefanik (Kolejarz).
**********************************************
16 kolejka II ligi - grupa wschodnia
Legionovia - Limanovia 0-0
Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 2-2
**********************************************
Druga drużyna Wisły Kraków cudem uniknęła porażki z BKS Bochnia w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Mecz miał podobny scenariusz jak ten ekstraklasowy w Zabrzu, z tym że to "Biała Gwiazda" przegrywała 0:2 i wygrała 3:2. Po porażkach liderów: Granatu Skarżysko i Soły Oświęcim - na czele tabeli Łysica Bodzentyn.
Więcej o meczach małopolskich drużyn od pierwszej ligi do klasy A TUTAJ.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:08
65 tysięcy kasków dla dzieci. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się w Krakowie
-
20:40
Zobaczcie, jak tańczą Krakowianie! Potańcówka na Plantach z Radiem Kraków i Krakowskim Forum Kultury
-
17:12
Nawet 40 stopni w Małopolsce. Służby w gotowości przed falą upałów
-
17:06
Prof. Konopczyński: "Szkoła powinna uczyć życia wśród ludzi, nie tylko przekazywać wiedzę"
-
16:06
Seria wypadków w Małopolsce. Jedna osoba nie żyje
-
15:40
Kracik, Gibała i wybory w Krakowie. Politolog: „Oczy całej Polski mogą być zwrócone na Kraków”
-
15:25
Skąd zmiana terminu budowy metra w Krakowie? Stanisław Kracik: koniec kampanii życzeniowej
-
14:45
Krakowski Festiwal Komiksu w nowej odsłonie
-
14:16
Fundacja Akcja dla Dzikich Zwierząt świętuje 13 lat i zaprasza na "Dziki Fest"
-
14:10
Wybrzuszone szyny, złamane pantografy. Utrudnienia dla pasażerów
-
13:52
Lato daje popalić!
-
13:31
Sinéad O’Connor tak, jak i Kora w zwierciadle rewelacyjnej Katarzyny Chlebny. "To nie jest spektakl o Kościele"
-
13:25
Pobicie pacjenta w krakowskim szpitalu. Dwóch ochroniarzy odsuniętych od pracy
-
12:24
Skąd bierze się niechęć do Ukraińców? Badanie pokazuje, że Wołyń to tylko część problemu
-
12:21
Fala upałów pokrzyżowała plany. MPK przekłada paradę historycznych tramwajów
-
12:00
Pętla zadłużenia to nie wyrok - rozmowa z ekspertką finansową
-
11:25
Serial "Bait". Kto może zostać Jamesem Bondem?
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze