W pierwszej lidze Puszcza Niepołomice pokonała Dolcana Ząbki 2:1. Choć to goście objęli prowadzenie, to w drugiej połowie gospodarze zdobyli dwie bramki po strzałach Sebastiana Janika i Łukasza Nowaka. Wyrównująca bramka dla Puszczy padła po rzucie karnym za faul Rafała Leszczyńskiego w polu karnym. Bramkarz powołany przez Adama Nawałkę do kadry zobaczył też od sędziego czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska.

Puszcza Niepołomice - Dolcan Ząbki 2:1 (0:1)

0:1 Dariusz Zjawiński 23'

1:1 Sebastian Janik (k.) 54'

2:1 Łukasz Nowak 85'
Składy:
Puszcza Niepołomice: Stępniowski - Szymonik (80' Borovicianin), Biernat, Benevente, Mikołajczyk (90' Zontek), Kałat, Uwakwe, Strózik (79' Nowak), Biel, Janik, Cholewiak.
Dolcan Ząbki: Leszczyński - Jakubik, Klepczarek, Długołęcki, Matuszczyk, Piesio (73' Tarnowski), Świerblewski (52' Humerski), Bazler (84' Mazek), Zjawiński, Wiśniewski, Matuszek.
Żółte kartki: Benevente, Strózik, Biernat i Mikołajczyk (Puszcza) oraz Jakubik i Piesio (Dolcan)
Czerwona kartka: Leszczyński (Dolcan) /52', za faul/
**********************************************
Kolejny mecz przegrała Termalica Bruk-Bet Nieciecza i spada coraz niżej w ligowej tabeli. Gospodarze stracili gola już na początku spotkania, a gdy po pół godzinie gry z boiska wyleciał bramkarz "Słoników", wydawało się, że wygrana gości jest przesądzona. Termalica ambitnie walczyła do końca o remis. Jednak bez powodzenia.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)

0:1 Grzegorz Bonin 7'
Składy:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Kasprzik - Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki (83' Pawlusiński), Piekarski (54' Kiełb), Pielorz, Kaczmarczyk, Sołdecki, Biskup (32' Nowak), Drozdowicz.

Górnik Łęczna:
Prusak - Mraz, Szmatiuk, Kalkowski, Bielak, Nowak, Zawistowski (66' Kozacuks), Sasin, Bonin (89' Niktović), Szałachowski (65' Niedziela), Zwoliński.
Żółte kartki: Zwoliński i Prusak (Górnik)
Czerwona kartka: Kasprzik (Termalica) /30', za zagranie ręką poza polem karnym/
Zamykający tabele Okocimski Brzesko przegrał w Płocku z drużyną z czołówki pierwszej ligi 0:1 choć "Piwosze" stawili mocny opór gospodarzom. Najmocniejszym punktem Okocimskiego był bramkarz Marek Pączek wystawionyczęsto na ciężką próbę.

Wisła Płock - Okocimski Brzesko 1:0 (1:0)

1:0 Marcin Krzywicki 34'
Składy:

Wisła Płock:
Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański, Góralski, Burkhardt (89' Nadolski), Janus, Kaczmarek, Dziedzic (72' Wlazło), Krzywicki (90' Grudzień).

Okocimski Brzesko:
Pączek - Wieczorek, Jacek, Ryś, Sobotka (61' Wojcieszyński), Darmochwał (77' Abubakar), Nawrot, Niechciał, Cebula, Buras (63' Termanowski), Szewczyk.

Żółte kartki:
Burkhardt, Kiełpin, Hiszpański i Góralski (Wisła) oraz Cebula (Okocimski).
Sandecja przywozi ze Świnoujścia punkt po remisie 1:1. Wiadomo było, że choć Flota jest w dolnej części ligowej tabeli, to nie będzie to łatwe spotkanie dla sądeczan. Raz, że Sandecja musiała czuć w kościach dogrywkę i karne z pucharowego meczu z Widzewem. Dwa, że sądeczanie musieli pokonać kilkaset kilometrów na drugi koniec kraju. W tej sytuacji remis trzeba uznać za dobry wynik dla gości.
Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)
0:1 Fabian Fałowski 9'

1:1 Ensar Arifović 77'
Składy:
Flota: Gąsiński - Jasiński, Zalepa, Stasiak, Opałacz - Wrzesień (69' Mokwa), Niewiada, Szałek (60' Arifović), Grzelak (77' Kolendowicz) - Bodziony - Śpiączka.
Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Bębenek, Margol (88' Górski), Nather, Kosiorowski - Grzeszczyk (68' Szczepański) - Fałowski (73' Badaljan).
Żółte kartki: Opałacz i Bodziony (Flota) oraz Nather i Petran (Sandecja).
Jeden punkt z jeszcze trudniejszego terenu przywozi Kolejarz Stróże, który bezbramkowo zremisował w Bełchatowie. W meczu z liderem tabeli goście liczyli przede wszystkim na kontry i Piotra Rockiego. Gospodarze mieli przewagę, częściej utrzymywali się przy piłce, ale gola nie zdobyli. Najbliżej tego celu byli kilka minut przed przerwą gdy Mateusz Mak trafił w poprzeczkę.

PGE GKS Bełchatów - Kolejarz Stróże 0:0
Składy:
GKS Bełchatów: Malarz - Basta, Wilusz, Baranowski, Szymorek, Sawala,  Baran, Mateusz Mak (84' Prokić), Wacławczyk, Renusz - Michał Mak (71' Szymański).
Kolejarz Stróże: Radliński - Majchrzak (46' Wolański), Bajdur (62'Szymański), Szufryn, Stefanik - Rocki (85' Kaliciak), Cichy, Markowski, Gryźlak, Trochim,  Niane.
Żółta kartka: Stefanik (Kolejarz).

16 kolejka II ligi - grupa wschodnia

Legionovia - Limanovia 0-0
Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 2-2

Druga drużyna Wisły Kraków cudem uniknęła porażki z BKS Bochnia w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Mecz miał podobny scenariusz jak ten ekstraklasowy w Zabrzu, z tym że to "Biała Gwiazda" przegrywała 0:2 i wygrała 3:2. Po porażkach liderów: Granatu Skarżysko i Soły Oświęcim - na czele tabeli Łysica Bodzentyn.

Więcej o meczach małopolskich drużyn od pierwszej ligi do klasy A TUTAJ.