W niedzielny wieczór w półfinałach mistrzostw Polski mecze numer cztery w grze do czterech wygranych. W Nowym Targu spotkanie Podhala z JKH, w Tychach mecz GKS - Ciarko. Relacje z meczu nowotarżan pojawiać się będą w sportowym kanale internetowym Radia Kraków, choć oczywiście królować w nim będzie transmisja z piłkarskiego spotkania Legia Warszawa - Wisła Kraków, przeplatana jednak relacjami z Nowego Targu i wynikami ze spotkania GKS Tychy - Ciarko Sanok.

W sobotę kibice w Nowym Targu obejrzeli porywające widowisko, przez 45 minut mecz prowadzony był w doskonałym tempie, obfitował zarówno w szybkie akcje, strzały i parady bramkarzy jak i efektowne starcia przy bandach. To był najlepszy mecz Szarotek w tym sezonie i doskonała reklama hokeja. Ten świetny obraz przyćmiła trochę końcówka spotkania kiedy gościom puściły nerwy i co chwilę dochodziło do fauli i przepychanek. Ale i tu dwa pięściarskie pojedynki mogłyby stanowić "ozdobę" meczu w wielu mocniejszych ligach niż nasza. JKH zagrało bez Leszka Laszkiewicza, jego udział w niedzielnym starciu stoi pod znakiem zapytania.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH Jastrzębie-Zdrój 5-2 (2-0, 2-2, 1-0)

7.04 1:0 Piotr Kmiecik, 16.31 2:0 Jari Haverinen, 21.52 3:0 Damian Kapica, 26.54 3:1 Martin Przygodzki, 32.11 4:1 Piotr Kmiecik, 34.50 4:2 Tomasz Protivny, 42.34 5;2 Damian Kapica

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka - Haverinen, Sulka, Różański, Dziubiński, Gruszka - Luczka, Tomasik, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica - Imrich, Mrugała, Omieljanienko, Wronka, Michalski - Jaśkiewicz, Wojdyła, Zarotyński, Olchawski, Wielkiewicz.

Stan play-off do czterech zwycięstw 1-2

GKS Tychy - Ciarko KH Bank PBS Sanok 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

O losach meczu w dużym stopniu przesądził gola nowotarżanina Kacpra Guzika na 3:1 w 51 minucie gry, sanoczanie próbowali walczyć do końca, ale w ostatnich dwóch minutach gospodarze zaaplikowali im jeszcze dwie bramki.