Pokonanie nadal aktualnego Mistrza Polski, drużynę Comarch Cracovii nie było ostatnim słowem podopiecznych trenera Mikuli. Oświęcimianie po bardzo mądrzej grze i kapitalnym paradach swojego golkipera Michala Fikrta pokonali faworyta tegorocznych rozgrywek i to na jego lodzie. Tym samym Unia udowodniła, że w play-offach jest piekielnie silna na wyjeździe. Małopolanie wygrali wszytskie trzy mecze z Pasami rozgrywane w Kraowie, a w poniedziałek kolejny triumf poza własnym lodem odnieśli w Tychach. Co ciekawe, u siebie w dwóch meczach dwukrotnie doświadczali goryczy porażki.

Pierwsze półfinałowe starcie z GKS-em Tychy nasz małopolski jedynak w tej fazie rozgrywek zaczął bardzo spokojnie. Początowe minuty spotkania z obu stron były raczej badaniem przeciwnika, stąd bezbramkowy rezultat po pierwszej tercji. Po raz pierwszy krążek znalazł meijsce w siatce w 29 minucie, kiedy to wybroniony przez Fikrta strzał Mojzisa dobił Malasiński. Unia odpowiedziała jeszcze w drugiej tercji, a wyrównanie dał jej Roman Tvrdon.

W trzeciej oświęcimianie głownie się bronili. W 50. minucie po dłuższym natarciu tyszan z świetną kontrą wyszedł Barinka, który wycofał do Jarosa,a ten wyszedł sam na sam i w kluczowym momencie nie uderzył, a podał na słupek do Tabacka, który tylko dopełnił formalności. W międzyczasie nieprawdopodobnie miedzy słupkami zachowywał się Michal Fikrt, który wybronił kilkanaście groźnych uderzeń gospodarzy. Trzeciego gola, do pustej bramki strzelił Kalinowski.

Kolejny mecz z GKS-em, również w Tychach już we wtorek o godzinie 18. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji "minuta po minucie" z tego spotkania

GKS Tychy 1 : 3 Aksam UNIA Oświęcim
(0:0, 1-1.0-2)

1-0 T.Malasiński P.(Mojzis) 28:55
1-1 R.Tvrdoń (P.Lipina) 36:05
1-2 P.Tabacek (M.Jaros - P.Barinka) 49:45
1-3 K.Kalinowski (D.Piotrowicz) 59:22

Skład GKS-u: Zigardy (Sobecki) - Sulka, Kotlorz, Malasiński, Bagiński, Vitek - Mojzis, Wanacki, Łopuski, Kolusz, Rzeszuto - Sokół, Havlik, Baranyk, Parzyszek, Witecki - Piorun, Gwiżdż, Guzik, Galant, Steber

Skład Unii: Fikrt (Witek) - Jakes, Połącarz, Jaros, Tabacek, Barinka - Gabryś, Zosiak, Tvrdoń, Lipina,Wojtarowicz - Ciura, Gabris, Piotrowicz, Kalinowski, Bepierszcz - Kasperczyk, Piekarski, Modrzejewski, Różański, Adamus

III Tercja:

20:00 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Koniec meczu! Oświęcimianie trafiają po pustej bramki na 38 sekund przed końcem spotkania!

'18 Jeżeli nie padnie tu bramka dla gospodarzy, to za 120 sekund oświęcimianie cieszyć się będą z prowadzenia w półfinałowej rywalizacji

'17 Ogromne zamieszanie pod bramką Unii... Sokół był bliski zdobycia bramki.

'16 Kolusz obija słupek bramki Unii! Dużo szczęścia oświęcimian

'14 Coraz mocniej kotłuje się pod bramką Fikrta. Guzik, Parzyszek! Nie ma bramki.

'13 Kontaktowy gol dla gospodarzy w Sanoku, którzy przegrywają z JKH GKS Jastrzębie 1 do 2. Kończy się druga tercja tego meczu

'10 GOOOOOOOOOOOOOOOL! Wspaniała drużynowa akcja Unii przynosi jej prowadzenie. W tercję gospodarzy wjechał Barinka, wycofał do Jarosa,a ten wyszedł sam na sam i w kluczowym momencie nie uderzył, a podał na słupek do Tabacka, który tylko dopełnił formalności!

'9 Na ławkę kar za zahaczanie Gabrysia zjechał tyszanin Maciej Sulka. Publiczność nie zgadza się z takim werdyktem sedziego

'8 Minimalnie niecelna bomba w wykonaniu Radosława Galanta

'7 Kacper Guzik po minięciu jednej z obrońców gości zamiast strzelać... traci krążek.

'5 G roźna seria ataków w wykonaniu GKSu. Fikrt łapie krążek po uderzeniu Sulki z ostrego kąta

'4 Tymczasem, w drugiej tercji drugiego półfinałowego starcia, Ciarko PBS Bank Sanok przegrywa na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie

'2 Strzał Łukasza Sokoła z niebieskiej linii spokojnie łapie Fikrt

'1 Ostatnie 20 minut rozpoczęte

II Tercja:

20:00 Koniec drugiej tercji. Skazywani na porażkę oświecimianie na razie w Tychach radzą sobie nieźle. Po 40 minutach mamy remis 1 do 1

'18 Unia wybroniła się! Ponad 3 -minutowa przewaga gospodarzy niewykorzystana

'17 Na ławce kar dwóch oświecimian i jeden tyszanin. Za chwilę gospodarze przez 8 sekund mieć będą podwójną przewagę

'17 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kapitalna kontra Unii! Dwóch an dwóch z obrońcami GKS-u wyszli Zosiak i Tvrdoń. Strzał tego ostatniego z 7 metrów daje oświęcimianom wyrównanie

'15 Starcie Mojzisa i Adamusa pod bramką Unii! W ruch poszły pięści, ale lód karnie opuścił wyłącznie czeski zawodnik GKS-u

'14 Tyszanie kapitalnie się bronią i z trybun zbierają za to wyjątowo słuszne brawa

'13 Unia już w komplecie przeciwko trójce tyszan

'12 Unia przed dużą szansą. Za zahaczanie na ławkę zjechał Vitek,a w kolejce do karnej kozy jest także Mojzis, który czeka aż opuści ją Witecki

'12 Na ławkę kar zjechał Gabriś,a już pięć sekund później dołącza do niego Witecki. Gramy czterech na czterech

'11 Znów było groźnie pod bramką Unii! Rzeszutko minimalnie niecelnie!

'9 GOL! G ospodarze niestety na prowadzeniu. Na listę strzelców jako pierwszy w tym półfinale wpisuje się Tomasz Malasiński, który dobił strzał Mojzisa

'7 Kontra Unii po dłuższej przewadze gospodarzy. Stzrelał spod bandy Wojtarowicz, ale zbyt słabo by zaskoczyć Zigardegp

'6 Potężna bomba Artura Gwiżdża z linii niebieskiej. Minimalnie niecelnie!

'4 Tomasz Malasiński marnuje sytuację sam na sam! Broni pewnie bohater oświęcimian!

'3 Baranyk do Gawilika i potężne uderzenie tego ostatniego! broni znowu Fikrt

'2 Ależ sytuacja dla Uniii... Zigardy wyjechał zbyt daleko z bramki,ale nikt z gości nie zdecydował się na strzał do pustej bramki.

'1 Gramy. Tychy już w pełnym zestawieniu

I Tercja:

20:00 Koniec pierwszej tercji. Po 20 minutach w Tychach oświęcimianie remisują bezbramkowo z GKS-em. W ostatniej sekundzie tuż obok bramki Unii trafił Bagiński

'19 Bagiński podciął rywala. Kara dla GKS-u i przewaga Unii przez minutę i 36 sekund , które pozostały do końca tercji. Chyba, że wcześnie strzeli bramkę...

'18 Kolejny strzał z niebieskiej linii. teraz na szczęście liczył Bagiński. Nie takie uderzenia bronił już Fikrt

'16 kapitalnie Fikrt ! Najpierw broni strzał Mojzisa z spod niebieskie,a po chwili także dwie dobitki Łopuskiego! Unia już w komplecie

'15 Na ławce kar Jarosław Różański Unia bronić się będzie teraz w czwórkę. Po chwili Fikrta po strzale Kolusza, wyręczył któryś z obrońców Unii

'13 Od kilku minut trwa napór pierwszej i drugiej piątki GKSu na bramkę Aksam Unii. Oświęcimianie na razie jednak dzielnie się bronią

'11 Techniczny strzał Jana Stebera bez problemów łapie Michal Fikrt.

'10 Tychy grają już w pełnym zestawieniu, ale ataki Unii absolutnie nie ustają

'9 Krążek opuszcza tafle, po uderzeniu Lipiny odbitym od kija któregoś z tyskich obrońców

'8 Strzał Jakesa ładnie parkanem broni Zigardy

'7 Druga kara w tym meczu. Tym razem na ławkę kar zjechał zawodnik GKS-u Tomasz Malasiński, który zachaczał Piotrowicza

'6 Pavel Mojzis próbował strzelić z niebieskiej. Na szczęscie zbyt słabo by zaskoczyć Unię.

'5 Jakub Witecki uderza obok słupka. Po chwili atak Rzeszutki powstrzymali obrońcy Unii

'4 Świetnie broni Fikrt. Z 5 metrów strzelał Galant, ale czeski golkiper Unii łapie krążek w rak

'3 Koniec kary dla Unii. Do gry wraca Barinka

'1 Rozpoczynamy pierwszą tercję spotkania. Wznowienie dla nas wygrywa Adam Bagiński. Już w pierwszej minucie kara dla Aksam Unii