Marzena Zięba wywalczyła brązowy medal w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. 31-letnia mieszanka podtarnowskiego Gromnika startując w kategorii wagowej +86 kg wycisnęła sztangę o ciężarze 140 kg. Dla zawodniczki Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start to był czwarty start w paraolimpiadzie. Pięć lat temu w Rio de Janeiro podopieczna trenera Bogusława Szczepańskiego zdobyła medal srebrny.

Małopolscy sportowcy reprezentujący tarnowski klub zdobyli już w Tokio trzy medale: złoty (Róża Kozakowska w rzucie maczugą), srebrny (Michał Derus w biegu na 100 m) i dziś brązowy. Niewiele brakło, by na podium stanęła dziś także Joanna Mędrak, niedowidząca lekkoatletka, która w parze z przewodnikiem Michałem Stawickim, w finale biegu na 1500 m ustanowiła nowy rekord Europy. Ale wynik ten dał czwarte miejsce.