Tytuł Sportowca Tygodnia Radia Kraków wędruje do Aleksandry Kałuckiej. Polka w Insbruku wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce na czas. Głos oddało na nią 43% internautów.

Kolejna miejsca dla kolarzy, którzy dumnie reprezentowali Małopolskę w jednym z najważniejszych wyścigów świata. 31% głosujących doceniło zwycięstwo Rafała Majki w 14. etapie Vuelta a Espana i dało mu drugie miejsce w naszym plebiscycie. Za to 26% internautów głosowało na Tomasza Marczyńskiego, który wygrał aż dwa etapy hiszpańskiego wyścigu, a w radiowym konkursie zajął 3. miejsce.

Aleksandra Kałucka - to był wyjątkowy weekend dla zawodniczki AZS PWSZ Tarnów. Polka w Insbruku wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce na czas. To jednak nie wszystko, bo kilka dni temu tarnowinka zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Europy.

Tomasz Marczyński - tego nie dokonał jeszcze żaden polski kolarz. Tomasz Marczyński po raz pierwszy w historii naszych startów w jednym z najważniejszych kolarskich wyścigów świata Vuelta a Espana wygrał dwa etapy. Wychowanek Krakusa Swoszowice do wygranej tydzień temu, dorzucił czwartkowe zwycięstwo.

Rafał Majka - po kłopotach ze zdrowiem kolejny wychowanek trenera Zbigniewa Klęka wraca do gry. Małopolanin w górach znowu pokazał wielką moc i po ucieczce wygrał 14. etap wyścigu Vuelta a Espana. Wygrana dla Majki jest tym cenniejsza, że to pierwsze w historii jego etapowe zwycięstwo w tym wyścigu.